دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
نیازمند ارتقا معرفتی و نوسازی اداری هستیم

سید عباس صالحی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، با تاکید بر اینکه نیازمند ارتقای معرفتی و نوسازی اداری هستیم، گفت: تقویت ظرفیت های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر از ضروریات است زیرا مردم هم سرمایه گذار و هم فعال در این عرصه هستند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در نشست مشترک با مدیران و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان این مطلب افزود: سهم مردم باید هم در منابع و هم در اجرا حداکثری باشد و منابع پایدار در این زمینه تعریف شود.
 
صالحی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار فرهنگ و هنر ادامه داد: باید در این زمینه موانع را کاهش و فرصت‌های کسب و کار را افزایش دهیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‌ها و اقدامات خود را با رویکرد برنامه محور پیش می‌برد تصریح کرد: شعار «ایران تهران نیست» یکی از رویکردهای اساسی است که در این وزارتخانه بر آن توجه بسیاری می‌شود. در استان‌ها در زمینه‌های فرهنگی و هنری اتفاقات و اقدامات خوبی صورت گرفته است و با همین رویکرد پیش می‌رویم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع، ترکیب‌سازی و تبدیل فعالیت‌ها  به‌صورت مشارکت منابع وزارتخانه با منابع استانی مدل مناسبی است که آن‌را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم در کرمانشاه هم با امضای تفاهم‌نامه همکاری با استانداری، فرصت‌های خوبی در زمینه ارتقای فرهنگ و هنر این استان پدید بیاید.
 
وی افزود: رویکرد نشاط و امید‌آفرینی نیز که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری است از  دیگر رویکردهای مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این موضوع در استان کرمانشاه از اهمیت مضاعفی برخوردار است.
 
در پایان این نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش‌های مختلف دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه بازدید کرد.
 
سید عباس صالحی،  به منظور دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و حضور در برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری به کرمانشاه سفر کرده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود مورد استقبال استاندار کرمانشاه قرار گرفت و به مقام شهدای این استان ادای احترام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها