جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
جایگزینی یارانه دانش‌آموزی با اعطای یارانه به کتابخانه‌های مدارس

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به تمهیدات شورای سیاستگذاری برای استفاده از بن خرید کتاب برای دانش‌آموزان گفت: قرار است با مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش طرح جایگزینی یارانه دانش‌اموزی برای کتابخانه‌های مدارس به جای بن دانش‌آموزی در نمایشگاه امسال اجرایی شود.

همایون امیرزاده؛ سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ،عنوان کرد: طرح جایگزینی یارانه دانش‌آموزی با مشارکت معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در حال تدوین است و قرار است برای دانش‌آموزان تهرانی اجرا شود.
 
وی افزود: در این طرح از حضور دانش‌آموزان در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حمایت می‌شود، این طرح به زودی نهایی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
امیرزاده با بیان اینکه یارانه دانش‌آموزی در دوره سی و یکم نمایشگاه کتاب تهران تفاوت‌هایی نسبت به دوره‌های پیشین دارد، گفت: طرح امسال بیشتر ناظر بر تقویت زیرساخت‌های اصلی کتاب و کتابخوانی در مدارس است و کتابخانه‌های مدارس حمایت می‌شوند.
 
وی ادامه داد: در این زمینه بخش عمده حمایت‌های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه‌های مدارس است، علاوه بر آن ما در سال گذشته در بحث آمارگیری دانش‌آموزان و استقبال آن‌ها اشکالاتی دیدیم که تصمیم گرفته شد قالب این یارانه‌ها تغییر کند.
 
سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید کرد: طبق نتایج و آمارهایی که در سال گذشته به دست آمد و تصمیم بر تغییر قالب فوق، به نظر می‌رسد در این قالب کمک موثرتری به حوزه دانش‌آموزی در مدارس خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط