شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
از دو كتاب جديد موسسه خانه كتاب رونمایی می‌شود

به مناسبت مراسم نکوداشت ایرج افشار، اولین رییس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، دو کتاب تازه منتشر شده موسسه خانه کتاب، امروز (19 اسفند ماه) رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛ در  آيين نكوداشت ايرج افشار، كتاب‌هاي «كتابشناسي موضوعي_تاريخي از چاپكرده‌ها و نوشته‌هاي ايرج افشار؛ منتشر شده در سال هاي ۱۳۹۵-۱۳۲۳» تحقيق و تاليف ميلاد عظيمي و «اسناد تاريخ دانشگاه تهران، موجود در كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه» به كوشش سوسن اصيلي رونمايي و  با ۲۰ درصد تخفيف در اختيار علاقمندان قرار مي گيرد.

كتاب «كتابشناسي موضوعي – تاريخي از نوشته‌ها و چاپكرده‌هاي ايرج افشار» بيش  از سه هزار و هفتصد صفحه شامل كتابشناسي نوشته‌ها و مقالات ايرج افشار در فاصله ميان سال هاي ۱۳۲۳ تا ۱۳۹۵ خورشيدي از سوي موسسه خانه كتاب منتشر شده است.

اين كتاب مي‌كوشد با عرضۀ فهرستي موضوعي ـ تاريخي از نوشته‌ها و چاپكرده‌هاي ايرج افشار به ايران‌شناسان و ايران‌شناسي كمك كند و چشم‌اندازي از گستره جستجوها و پژوهش هاي افشار ترسيم كند تا قدر و مقدار خدمات فرهنگي او مشخص شود.

همچنين، كتاب «اسناد تاريخ دانشگاه تهران، موجود در كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه» گزيده اي از  اسناد دانشگاه تهران، موجود در كتابخانه مركزي و مركز اسناد است. اين مجموعه شامل ۳۱۳ عنوان سند است كه بخش اصلي آن از اسناد آرشيوي منتقل شده به كتابخانه مركزي انتخاب شده است.

مراسم نكوداشت ايرج افشار، اولين رييس كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران ، امروز شنبه (۱۹ اسفندماه) ساعت ۱۴:۳۰ در كتابخانه مركزي  و مركز اسناد دانشگاه تهران به نشاني ميدان انقلاب،خيابان انقلاب،پرديس مركزي دانشگاه تهران برگزار مي شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها