سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
تقدیر از کتابخوان‌های برگزیده در فرهنگسرای فردوس

آیین پایانی «ششمین جشنواره مجازی کتاب‌خوانی» و «چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی ویژه نابینایان» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ و با مشارکت مدیریت امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگ‌سرای فردوس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین پایانی «ششمین جشنواره مجازی کتابخوانی» و «چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی ویژه نابینایان» همراه با معرفی و قدردانی از برگزیدگان، به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ و با مشارکت مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز چهارشنبه ۹ اسفند ماه ساعت ۱۵ تا ۱۸ در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.
 
«ششمین جشنواره مجازی کتابخوانی»، مسابقه‌ای سراسری و اینترنتی است که علاقه‌مندان، کتاب مورد نظر خود را از میان رمان‌ها و داستان‌های مطرح ایران و جهان برگزیده‌اند و در فضای مجازی به پرسش‌های موجود در تارنمای جشنواره پاسخ داده‌اند. این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، افزایش سرانه مطالعه کتاب در کشور، معرفی آثار ارزشمند ادبیات داستانی ایران و جهان، استفاده مفید از فضای مجازی پیرامون موضوعات فرهنگی، هنری و کتابخوانی و همچنین اهمیت مشارکت و همبستگی اجتماعی در رده‌های سنی کودک (۳ تا ۹ سال)، نوجوان (۱۰ تا ۱۵ سال) و بزرگسال (۱۶ سال به بالا) از تیر تا دی ماه ۹۶ برگزار شد.
 
در مجموع ۲۴۷۴ نفر با فرستادن ۴۹۸۵ پاسخ‌نامه در این جشنواره شرکت کردند که بر اساس رأی هیئت داوران، ۳۷ نفر برگزیده این جشنواره شدند.
 
«چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان» نیز عنوان مسابقه‌ای بود که در آن داوطلبان و علاقه‌مندان از رده‌های سنی و گروه‌های اجتماعی گوناگون، مشارکت ارزشمندی در تولید کتاب‌های صوتی داشتند. این جشنواره در بخش‌های اصلی (تولید کتاب صوتی از میان کتاب‌های معرفی‌شده)، بخش جنبی (جمع‌آوری افسانه‌ها و متل‌ها با زبان‌ها و لهجه‌های محلی)، بخش قصه‌گویی و بخش ویژه (تولید کتاب صوتی به صورت گروهی) در تابستان و پاییز سال جاری برگزار شد.
 
در این مسابقه ۷۲۹ نفر با فرستادن ۵۱۶۱ فایل صوتی در این جشنواره شرکت کردند که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، ۲۷ نفر به عنوان نفرات برگزیده از سوی هیات داوران به دبیرخانه چهارمین جشنواره تولید کتاب‌های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان معرفی شدند.
 
این برنامه همراه با بخش‌های گوناگون مانند سخنرانی مصطفی رحماندوست، شعرخوانی سعید بیابانکی، اجرای موسیقی سنتی توسط کانون موسیقی فرهنگ‌سرای فردوس و جشن امضای کتاب برگزار می‌شود. در پایان مراسم، لوح سپاس و جوایز برگزیدگان هر دو جشنواره توسط مدیران و مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا خواهد شد.
 
علاقه‌مندان برای حضور در این آیین می‌توانند به فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از تقاطع شهید سلیمی جهرمی، فرهنگسرای فردوس مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴۴۰۸۱۰۴۳ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها