چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
داستان دختری که آینده را پیشگویی می‌کند

​کتاب «نانسی آینده رو پیش‌گویی می‌کنه!» نوشته جین اکانر با ترجمه آوا علی‌حسین از سوی انتشارات آرمان رشد منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «نانسی آینده رو پیش‌گویی می‌کنه!» با موضوع پذیرش اشتباه نوشته جین اکانر و رابین پریس گلاسر با ترجمه آوا علی‌حسین از سوی انتشارات آرمان رشد برای کودکان و نوجوانان گروه سنی «ج» منتشر شده است.
 
ماجرای کتاب اینگونه است که توپ شماره هشت نانسی که مخصوص پیش‌گویی بود از زمانی‌که به وسیله جوجو شکسته شده بود درست کار نمی‌کرد و برگه‌های پیشگویی که نانسی و بری عاشق درست کردن آن‌ها بودند فقط برای تفریح استفاده می‌شد و نمی‌شد حسابی روی آن‌ها بازی کرد ولی بعد به طور اتفاقی نانسی شروع به پیش‌بینی آینده می‌کند و همه آن‌ها درست از آب در می‌آید!
 
همچنین پیش از این نیز 16 جلد از مجموعه‌ کتاب‌های نانسی نوشته جین اکانر و تصویرگری رابین پریس گلاسر با ترجمه آوا علی‌حسین برای کودکان گروه سنی «ب» منتشر شده بود و در سال 96 نیز جلدهای 17 و 18 این مجموعه با عنوان‌های «نانسی و نقاشی‌های خلاقانه» و «نانسی و ماجرای خواب شنبه شب» از سوی انتشارات آرمان رشد منتشر شده است.
 
آوا علی‌حسین درباره مجموعه کتاب‏‌های «نانسی» به ایبنا گفت: «نانسی» مجموعه هدف‌مندی برای کودکان است. سازمان بهداشت جهانی، استانداردهایی را برای پرورش کودکان تدوین کرده که مجموعه نانسی بر این اساس تألیف شده است. کودک می‏‌تواند این کتاب‏‌ها را به عنوان کتاب داستان بخواند یا اتفاقات داستان‏‌ها را می‌‏توان به صورت عملی به وسیله والدین یا معلمین برای کودک بازسازی کرد.
 
 
 
این مترجم افزود: در مجموعه نانسی، داستان‌‏ها به کمک می‏‌آیند تا با خلق دنیایی فانتزی و زبانی کودکانه قصه‏‌ای را به مهارتی در درون کودک تبدیل کنند.
 
به گفته علی‌حسین، مجموعه نانسی دارای تصاویر ساده و متنی روان بوده که در انتهای آن کودک به صورت غیرمستقیم مهارت‏هایی مانند یادگیری فعال، گوش دادن، برنامه‌‏ریزی، پیش‌‏داوری، تفکر خلاق، راست‌گویی، زودباوری، حل مسئله، خودآگاهی، خلاقیت، همدلی، مقابله با استرس، رازداری، حرف‌‏شنوی، مدیریت اوقات فراغت، خودآگاهی و پذیرش اشتباه را می‌آموزد و این ویژگی بهترین روش در آموزش و شکل‏‌گیری شخصیت کودکان‌ است.
 
جین اکانر، انگلیسی زبان و اهل نیویورک است. او در شمال غربی نیویورک به دنیا آمد و در آنجا بزرگ شد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه «اسمیت» به شهرش بازگشت و کار نشر را شروع کرد. اکانر در کنار نویسندگی، کار ویراستاری هم انجام می‌دهد. جین بیش از 60 کتاب کودک نوشته که 7 عنوان از مجموعه کتاب‌های نانسی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده است.
 
رابین پریس گلاسر، بیش از 50 کتاب کودک را تصویرسازی کرده که کتاب‌های نانسی را با قلم جین اکانر از پرفروش‌های نیویورک‌ تایمز، جزو آثار او بوده است.
 
آوا علی‌حسین تا به حال کتاب‌هایی مانند «شما با خدا نسبتی دارید؟»، «مجموعه کتاب‌های نانسی»، «مجموعه کتاب‌های هنری» و «صلح (جنگ دور شو)» را ترجمه کرده است.
 
انتشارات آرمان رشد، کتاب «نانسی آینده رو پیش‌گویی می‌کنه!» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 110 هزار ریال منتشر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها