شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
بررسی کارنامه ژوکوفسکی در شهرکتاب

کارنامه‌ی ژوکوفسکی، ایران‌شناس نامدار روس در شهرکتاب بهشتی بررسی و از کتاب «گویش بختیاری» ژوکوفسکی نیز رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست نقدوبررسی کارنامه‌ پژوهشی ژوکوفسکی و رونمایی از کتاب «گویش بختیاری» در شهرکتاب بهشتی برگزار می‌شود.

والنتین الکسیویچ ژوکوفسکی از ایران‌شناسان برجسته‌ روسیه بود که در سال ۱۹۱۸ درگذشت و امسال صدمین سال درگذشت اوست. وی در ایران عمدتا با مطالعاتش در زمینه‌ ادبیات کلاسیک فارسی شناخته می‌شود. تصحیح «اسرارالتوحید فی مقامات شیخ ابوسعید»، «کشف‌المحجوب هجویری» و تحقیقات او درباره‌ لالایی‌های ایران، دستور زبان فارسی نو و تاریخ ادبیات فارسی در عصر سامانیان از جمله آثار اوست. دامنه‌ مطالعات این دانشمند جامع‌الاطراف محدود به ادبیات فارسی نبوده و در باب گویش‌شناسی، ادبیات عامیانه، باستان‌شناسی و مطالعات سیاسی ـ اجتماعی نیز از وی آثاری منتشر شده است.

به تازگی کتاب «گویش بختیاری» ژوکوفسکی به همت مریم شفقی و سیدمهدی دادرس منتشر شده است که در این نشست از این کتاب که موادری برای مطالعه این گویش است، رونمایی می‌شود.

نشست ویژه‌ شهر کتاب در روز شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۶  با حضور دکتر میرجلال‌الدین کزازی، دکتر احمد تمیم‌داری، دکتر شهرام همت‌زاده، دکتر مریم شفقی و دکتر سیدمهدی دادرس در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها