جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱
حمایت ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دایره‌المعارف آذربایجان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در دیدار با هیأت مدیره بنیاد «فرهنگ، هنر و ادب» آذربایجان که در خانه تاریخی پروین اعتصامی تبریز برگزار شد، با تأکید بر تداوم اقدامات مطلوب بنیاد گفت: طرح‌های آغاز شده تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، سیدعباس صالحی، با بیان این‌که تا دو هفته آینده جلسه هیأت امنای بنیاد با حضور استانداران چهار استان شمال غرب کشور در تهران تشکیل خواهد شد، گفت: تلاش خواهیم کرد گفت‌وگویی درباره سیاستگذاری و تصویب آئین‌نامه‌های تدوین شده صورت گیرد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این‌که باید چشم‌اندازی برای آینده تدوین کنیم تا به‌ صورت هدفمند حرکت شود، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت ویژه از دانشنامه و دایره‌المعارف آذربایجان خواهد داشت.
 
صالحی افزود: در تفاهم نامه‌ای که با استانداری آذربایجان شرقی منعقد شده است؛ بخشی از بندها مربوط به پروژه‌های بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان است، همچنین در بندهای دیگری که مربوط به برنامه‌های تبریز ٢٠١٨ است، طرح‌های این بنیاد مورد توجه قرار گرفته است.
 
این عضو کابینه تدبیر و امید با بیان این‌که بخش مهمی از زیرساخت گردشگری در حوزه فرهنگ و هنر است، گفت: اقداماتی که تاکنون صورت گرفته مطلوب بوده و امیدواریم با توجه به اهدافی که تعریف شده است، اثرگذاری بنیاد نه تنها در منطقه شمال‌غرب بلکه در سراسر کشور مشهود باشد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خواستار اولویت‌سنجی، تدوین نظام مشارکت‌سنجی و ایجاد تعلق خاطر از سوی مردم نسبت به بنیاد شد و گفت: باید مشارکت‌های مردمی برای جذب منابع و اندیشه‌های بدیع صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها