چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
ارزش اخلاق و معنویت در پزشکی

راهنمای شفابخشی برای بیماران، خانواده ها و درمان گرمانی که به آنان اهمیت می دهند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «ارزش اخلاق و معنویت در پزشکی»، (راهنمای شفابخشی برای بیماران، خانواده ها و درمان گرمانی که به آنان اهمیت می دهند)، کتابی در حوزه پزشکی و اخلاق پزشکی است که به تاثیر روح و روان بیشتر می‌پردازد.

دربخشی از این کتاب آمده است: آیا روزی فرا می‌رسد که محیط‌های درمانی ما – از یک درمانگاه روستایی گرفته تا بیمارستانی مجهز – فضایی دلپذیر، کارکنانی خوش خلق تر، غمخوارتر ومهم تر از همه پزشکان و پرستارانی داشته باشند که به روح انسان همانند جسم او اهمیت بدهند؟ هرچند موضوعاتی که در این کتاب مطرح می‌شود و راه‌هایی که برای بهبود وضعیت محیط‌های درمانی ارائه می گردد، بسیار پیشرفته تر از اوضاع کنونی ماست، اما می‌توان امیدوار بود که مطالعه این کتاب نظریه‌های جدیدی برای مسئولان بخش بهداشت و درمان، مدیران بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، کارکنان مراکز درمانی، پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران ارئه دهد و قدری الهام بخش و سودمند باشد.

«ارزش اخلاق و معنویت در پزشکی» یکی از تازه ترین کتب منتشره انتشارات امیرکبیر است که از سوی توماس مور نوشته شده و با ترجمه و تلخیص گیله­گل بهروزان، با شمارگان 5000 و به قیمت 20000 تومان در 200 صفحه منتشر شده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها