سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
خبرنگاری کتاب به حوصله و تامل مضاعف نیاز دارد

مجید غلامی جلیسه؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در اختتامیه جشنواره کتاب رسانه، از خبرنگاران کتاب خواست تا دقت دوچندانی در کار خود داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آئین اختتامیه شانزدهیمن دوره جشنواره کتاب و رسانه بعد از ظهر امروز سه‌شنبه( 23 آبان‌ماه) با حضور محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد حق‌شناس؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، مجید غلامی جلیسه؛ مدیر عامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست و پنجمین دوره هفته کتاب  و افشین داورپناه معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب در کتابسرای موسسه خانه کتاب برگزار شد.

جلیسه در این مراسم و در آغاز سخنانش، درگذشت جمعی از هموطنان در زلزله غرب کشور  را تسلیت گفت و در ادامه از تلاش‌های علیرضا بهرامی، دبیر شانزدهمین جشنواره کتاب رسانه تجلیل کرد.

دبیر بیست و پنجیمن  دوره هفته کتاب  با اشاره به جلسات مشترک با دبیر این دوره از جشنواره درباره ایجاد دبیرخانه دائمی این رویداد فرهنگی گفت: تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره کتاب و رسانه به معنای آغاز کار دوره بعدی این رویداد فرهنگی بلافاصله بعد از دوره شانزدهم است. برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور استادان مطرح برای خبرنگاران حوزه کتاب زمینه‌ساز ارتقاء کار آن‌ها می‌شود.
 
دبیر هفته کتاب در ادامه خطاب به خبرنگاران حوزه کتاب، کتاب را رسانه ریشه‌داری توصیف کرد که برخلاف سایر رسانه‌ها، عمقی به درازای تاریخ دارد که ما را به توجه وامی‌دارد تا با این رسانه با تامل بیشتری مواجه شویم.   
 
 جلیسه تاکید کرد: خبرنگار حوزه کتاب با خبرنگار سایر حوزه‌ها متفاوت است و فعالیت در این عرصه  صبر و حوصله‌ بیشتری می‌طلبد؛ به‌عبارت دیگر خبرنگار این حوزه ضمن توجه به سرعت به تامل و حوصله نیاز دارد که کار خبرنگاری در حوزه کتاب را بسیار دشوار می‌کند.
 
 مدیرعامل موسسه خانه کتاب با اشاره به سطحی‌نگری در حوزه خبرنگاری کتاب، از خبرنگاران خواست تا با توجه به سرعت که ویژگی عصر حاضر است اخبار این حوزه را با دقت دو‌چندان ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها