سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
ترس ناشر استرالیایی از دولت پکن، مانع چاپ کتابی جنجالی شد

انتشارات آلن‌اند‌آنوین، بزرگ‌ترین انتشارات کشور استرالیا از چاپ کتابی با موضوع دخالت دولت چین در امور موسسات استرالیایی خودداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از رویترز، یکی از بزرگ‌ترین ناشران کشور استرالیا اعلام کرده است انتشار کتابی درباره نفوذ گسترده دولت چین در بین موسسات استرالیایی را به تاخیر خواهد انداخت.

دفتر مرکزی انتشارات «آلن‌اند‌آنوین»، بزرگ‌ترین ناشر خصوصی استرالیا که در سیدنی فعالیت می‌کند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که فعلاً قصد ندارد کتاب «تهاجم خاموش» را روانه بازار کند.

اما کلیو همیلتون، نویسنده کتاب می‌گوید که نسبت به تصمیم مسئولان انتشارات برای تاخیر تاریخ چاپ ناراضی بوده و خواستار فسخ قرارداد فی‌مابین است. 

همیلتون می‌گوید، ایمیلی از سوی رابرت گورمن، رئیس اجرایی انتشارات به دستش رسیده است که دلیل تاخیر انتشار کتاب را اقدام قانونی احتمالی از سوی دولت پکن است.

این کتاب قرار بود ماه آویل سال آینده منتشر شود اما ظاهراً ترس از تهدید احتمالی  دولت چین  چاپ آن را به تاخیر انداخت.

پیش از این روزنامه‌های استرالیایی بارها در مقالاتی متعدد از اعمال  فشار موسسات داخلی کشور استرالیا توسط دولت چین خبر داده بودند. اما وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای، انتشار گزارش‌های مبنی بر دخالت دولتش در امور داخلی استرالیا را تکذیب کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها