یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
دستاوردهای علمی و آموزشی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

کتاب «ایستگاه فضایی بین‌المللی: مزیتی برای بشریت» در دومین ویراست خود به خلاصه‌ای از دستاوردهای علمی، تکنولوژیکی و آموزشی تحقیقاتی در ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌پردازد که تا به حال به زندگی در زمین بهبود بخشیده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سایت سازمان فضایی آمریکا(ناسا)، دومین ویراست کتاب الکترونیکی «ایستگاه فضایی بین‌المللی: مزیتی برای بشریت» در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
 
ایستگاه بین‌المللی فضایی یک پایگاه منحصر به فرد علمی است که پژوهشگران را قادر می‌سازد استعدادهای خود را برای کار روی تجربه‌های جدید که نمی‌تواند در هر جای دیگر انجام شود، به کارگیرند. هرچند افراد با اهداف گوناگونی به پژوهش و تحقیق می‌پردازند، اما نکته قابل توجه اینجاست که هنوز مهمترین کشف حاصل از ایستگاه بین‌المللی فضایی شناخته نشده است. با این حال باید گفت در حال حاضر شاهد برخی پیشرفت‌های شگفت‌انگیز بوده‌ایم.  


 
کتاب «ایستگاه فضایی بین‌المللی: مزیتی برای بشریت» در دومین ویراست خود به خلاصه‌ای از دستاوردهای علمی، تکنولوژیکی و آموزشی تحقیقاتی در ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌پردازد که تا به حال به زندگی در زمین بهبود بخشیده است. این دستاوردها به عنوان نمونه‌هایی از پتانسیل ایستگاه بین‌المللی فضایی به عنوان یک مرکز تحقیقاتی پیشگام به کار می‌روند.
 
 
امکانات و دستاورد‌هایی که ایستگاه بین‌المللی فضایی از دیرباز در اختیار بشریت قرار داده است در زمینه‌هایی مربوط به سلامت انسان، فن‌آوری‌های جدید، آموزش و مشاهده زمین از فضا است که اثبات می‌کند برای بشر نقش بسزایی در پیشرفت اطلاعاتش از این موارد داشته است.

همچنین تصاویر اصلی در ایستگاه به امدادرسانی‌ها در فاجعه‌های طبیعی و انسانی کمک می‌کند که باعث شده خسارت کمتری به جان انسان‌ها وارد شود و این امر باعث حفظ زندگی انسان‌ها شده است. اطلاعات جدید به دست‌ آمده از این پژوهش‌ها به تولیدات بهبود می‌بخشد و برنامه‌های آموزشی الهام‌بخش دانشمندان، مهندسان و محققان فضایی در آینده خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها