چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳
کتاب «سربازان نیار» رونمایی می‌شود

آئین رونمایی از کتاب «سربازان نیار» با حضور رئیس حوزه هنری در اردبیل رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری سوره مهر،‌ این مراسم با حضور و سخنرانی محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری کشور، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر، راوی و نویسنده کتاب و همچنین دیگر مسئولان شهر اردبیل برگزار می‌شود.
 
کتاب «سربازان نِیار» که به تازگی منتشر شده، در 15 فصل به خاطرات اکبرزاده از سال‌های دفاع مقدس و تلاش رزمندگان اردبیلی در هشت سال جنگ تحمیلی می‌پردازد. در این کتاب سعی شده جانفشانی‌های مردم نِیار در سال‌های دفاع مقدس پررنگ‌ شود به عبارت دیگر این کتاب جغرافیای ایثارگری اهالی روستای نیار است.

ساسان ناطق، نویسنده کتاب، در مقدمه، درباره چگونگی گردآوری این اثر نوشته است: «قبل از ظهر سومین روز از مهرماه 1391 به محل کارم آمد. پیش از آن او را ندیده بودم و نمی‌شناختم. او نشست و قبل از خوردن چای، حرف دلش را زد: «دنبال کسی می‌گشتم خاطراتم را بنویسد؛ اما دلم می‌خواهد شما این کار را بکنید.»
 
«سربازان نِیار» ماحصل 77 ساعت گفت وگوی نویسنده با راوی است که در 550 صفحه از سوی انتشارت سوره مهر در دو هزار و 500 نسخه و در قطع رقعی چاپ شده است.

آئین رونمایی از کتاب «سربازان نیار» ساعت 18 دوشنبه، بیست‌وچهارم مهرماه در سالن مقدس اردبیلی محله نِیار واقع در شهر اردبیل رونمایی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها