چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
پرفروش‌ترین آثار داستانی نیویورک‌تایمز در مرداد ماه

پنج اثر داستانی به عنوان پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز در ماه آگوست (مرداد) معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نیویورک‌تایمز فهرستی از پرفروش‌ترین آثار  ماه گذشته را منتشر کرد. کتاب «فروشگاه» نوشته «جیمز پترسون» یک هفته پس از انتشار خود در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است.
 
«عصبانی شدن» نوشته «ساندرا براون» در رتبه نخست این جایگاه قرار دارد. این رمان جنایی هفته پیش توانست این جایگاه را به دست آورد. کتاب قصه خبرنگاری به نام «کِرا بیلی» است که تلاش می‌کند برای ارتقای جایگاه شغلی خود موضوعی مهم را حل کند. 25 سال پیش در هتلی در «دالاس» بمب‌گذاری بزرگی صورت می‌گیرد و «فرانکلین» به عنوان افسر پلیس جان خیلی‌ها را از این حادثه نجات می‌دهد و تبدیل به قهرمانی ملی می‌شود. «فرانکلین» پس از این ماجرا برای همیشه شغل خود را رها می‌کند. خبرنگار این داستان در پی آن است تا رازهای مخفی این اتفاق را بیاید و در میانه راه دچار اتفاقات عجیبی می‌شود.
 
دومین کتاب حاضر در این فهرست «فروشگاه» نام دارد و آخرین داستان پرفروش‌ترین نویسنده دنیا «جیمز پترسون» به حساب می‌آید. این کتاب که دو هفته پیش وارد بازار کتاب شد پس از یک هفته جای  خود را در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز تثبیت کرد. «جیکوب» و «مگان» در فروشگاهی مهم و بزرگ شغلی می‌یابند که ضمانت‌کننده موفقیت آنان در زندگی خواهد بود اما پی به رازی بزرگ درباره فروشگاه می‌برند که اگر آن را فاش کنند زندگی‌شان به ورطه نابودی کشیده خواهد شد.
 
در جایگاه سوم این فهرست کتاب جدید «جان گریشام» تحت عنوان «جریزه کامینو» قرار دارد. گریشام و همسرش در طول یک سفر درباره داستان این کتاب با هم سخن گفته بودند. در آغاز جزیره‌ای که با هم زیاد به آن سفر می‌کنند به عنوان اسم کتاب انتخاب شد اما به دلیل حفظ حریم شخصی‌شان نام آن را تغییر دادند. پیشنهاد همسرش این بود تا از سرقتی ادبی در داستانش سخن بگوید و نویسنده از آن استقبال کرد. در نتیجه داستان وی درباره سرقت پنج اثر دست‌نویس از آثار اسکات فیتزجرالد، نویسنده آمریکایی از دانشگاه پرینستون است. کتاب سی‌امین اثر این نویسنده آثار جنایی به حساب می‌آید، اواسط خرداد ماه منتشر شد و از همان زمان در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار داشته است.
 
در جایگاه چهارم «نمایش دیروقت» نوشته «مایکل کانلی» قرار دارد. کتاب در ماه جولای (تیر) منتشر شد و پنج هفته است که در فهرست پرفروش‌ها حضور دارد. داستان افسر پلیسی که شب‌ها مشغول به کار می‌شود و هر روز صبح ادامه مأموریت‌ها را به همکارانش می‌سپارد اما پس از کشته شدن دو زن به صورت وحشتناک تصمیم می‌گیرد روزها نیز کار کند تا ماجرای عجیب این دو زن را حل کند و قاتل را بیابد.
 
کتاب پنجم حاضر در این فهرست «همه آرزوها به تحقق می‌پیوند» نوشته «دبی مک‌کامبر» است و داستان زنی را روایت می‌کند که پس از اتفاقات بد زندگی‌اش تلاش می‌کند شروعی دوباره داشته باشد و زندگی خوبی را آغاز کند. او در این میان با مردی آشنا می‌شود که دارای شرایط مشابهی است. همه چیز خوب پیش می‌رود تا اینکه زن بار دیگر به شهر قدیمی خود برمی‌گردد. کتاب کمتر از یک ماه پیش منتشر و از همان زمان در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها