سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
​اظهارت رئیس جمهوری در دفاع از سیدعباس صالحی

رییس جمهور در دفاع از گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اشرف سیدعباس صالحی به شرایط فرهنگی جامعه تاکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حسن روحانی،‌ رییس دولت دوازدهم صبح امروز با حضور در مجلس ضمن دفاع از وزاری پیشنهادی خود برای کابینه جدید، در مورد سیدعباس صالحی، معاون کنونی فرهنگی و گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صالحی بر مسائل فرهنگی جامعه اشراف دارد. 
روحانی از علی جنتی و صالحی امیری دو وزیر پیشین فرهنگ تشکر کرد و افزود:  علی جنتی، وزیر اول دولت یازدهم تلاش های بسیار مجددانه ای انجام داد و بعد از آن دکتر صالحی امیری همان راه را ادامه داد.

رییس جمهور منتخب با اعلام اینکه امروز نیز دکتر سید عباس صالحی مسئولیت این وزارت را به عهده می گیرد، یادآور شد: صالحی در 4 سال گذشته در همین وزارتخانه به عنوان معاون وزیر فعالیت داشته و از وجود وی استفاده کرده ایم.
روحانی تاکید کرد:  وی هم تحصیل کرده دانشگاه و هم حوزه است و اشراف خوبی به شرایط فرهنگی جامعه به شرایط حوزه و دانشگاه دارد.
 
 به گزارش خانه ملت، رییس جمهور در صحن مجلس دهم گفت: مسئله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر فرهنگی بسیار برای دولت مهم است و مهم ترین حرف همان بود که من در سیاست های دولت اعلام کردم و آن این است که نباید اجازه دهیم که سلیقه در کشور ما حاکم شود یک آقایی است که در جایی سلیقه ای دارد اهلا و سهلا اما برای خود او محترم است و ما باید قانون را اجرا کنیم؛ اگر وزارت ارشاد وظیفه ای به عهده ندارد مجلس شورای اسلامی این وظیفه را از آن بگیرد تا مشخص باشد که ما وظیفه نداریم اما زمانی که وظیفه ای به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد و دولت است، دولت بر کتاب، فیلم و اجرای برنامه های هنری نظارت می کند دستگاه دیگری حق مداخله در امور اجرایی کشور را ندارد و اگر این گونه مداخلات وجود داشته باشد بهتر است که مجلس این وظیفه را به همان مداخله گران واگذار کند تا ما نیز دیگر وظیفه ای بردوش نداشته باشیم.

روحانی با تاکید بر هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید این موضوع را دنبال و به پاسداشت از تنوع و تکثر قومی و فرهنگی در ایران توجه کند.
به گفته رییس دولت دوازدهم افزایش مشارکت بخش خصوصی و مردمی، رفع موانع قانونی و اجرایی و سلیقه ای در تولید آثار فرهنگی، افزایش حضور کشور در رویدادهای فرهنگی دینی جهانی و  منطقه ای و افزایش سهم ایران از بازار محصولات و آثار فرهنگی و هنری، حمایت از تولید و ترویج آثار و محصولات فرهنگی و افزایش سهم زنان و جوانان در سیاست گذاری، برنامه ریزی و فعالیت فرهنگی، حمایت از حقوق همه اقلیت ها در زمینه مسائل فرهنگی به ویژه برادران اهل سنت، اقوام و ادیان مختلف کشور و تمرکز زدایی از نظام مدیریت فرهنگی در کشور از اهداف دولت در بخش فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چهارسال آینده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها