چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
اهالی قلم باید انتقادپذیر باشند

محمدابراهیم رنجبرامیری، پیشکسوت تاریخ مطبوعات گفت: نویسندگان باید انتقادپذیر باشند چرا که تنها در این صورت است که می‌توانند پی به نقایص خود ببرند و آثار با ارزشی تولید کنند.

محمدابراهیم رنجبرامیری، پیشکسوت تاریخ مطبوعات همزمان با روز «قلم» به  خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با بیان این‌که برگزاری روز پاسداشت قلم در شناساندن اهالی قلم به‌ویژه پیشکسوتان این عرصه به جامعه نقش بسزایی دارد، گفت: اکنون در شرایطی هستیم که توسعه فضای مجازی رقیب کتاب خواندن شده است. بنابراین مسئولان فرهنگی کشور باید تمهیداتی بیندیشند تا جوان‌های ما بیش از پیش به سمت کتاب ترغیب شوند.
 
مؤلف کتاب «خاطرات روزنامه‌فروش در 76 سال با مطبوعات» عنوان کرد: به نویسندگان نیز پیشنهاد می‌کنم انتقادپذیر باشند چرا که تنها در این صورت است که می‌توانند پی به نقایص خود ببرند و  در نهایت در عرصه نگارش بدرخشند. همچنین از نویسندگان کتاب‌ها و روزنامه‌ها می‌خواهم که تاریخ را مخدوش نکنند و واقعیت‌ها را ارائه دهند.

محمدابراهیم رنجبر امیری اکنون قدیمی‌ترین روزنامه‌فروش کشور است. وی از 9 سالگی روزنامه‌فروشی را به واسطه همسایه‌های روزنامه‌فروش‌شان آغاز کرد. جلال رفیع، نویسنده و حقوقدان از او به عنوان موزه زنده مطبوعات ایران نام می‌برد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها