چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
​​هدی حدادی به کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان می‌رود

رمان «دلقک» با حضور هدی حدادی، نویسنده اثر، در برنامه‌ «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانده و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که از سال 1395 شروع شده از برنامه‌های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود.
 
کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در جلسات گذشته کتاب‌هایی مانند «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» با ترجمه محبوبه نجف‌ خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، «شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری، «گِل» و «چشم‌انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان،‌ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست، «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی، «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده و کتاب «دستیار ماما» ترجمه نسرین وکیلی، «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» ترجمه پروین علی‌پور و «عروس دریایی» با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شد.
 
در جلسه بعدی این برنامه هم که چهارشنبه (14 تیر 1396) با حضور، هدی حدادی، نویسنده و تصویرگر، در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب «دلقک» خوانش و بررسی می‌شود.
 
رمان «دلقک» نوشته هدا حدادی در قالب طرح رمان نوجوان امروز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1391 منتشر شده و درباره مقطعی از زندگی یک دختر دانشجو (نگار) است که یک روز در ایستگاه اتوبوس با دختر نوجوانی برخورد می‌کند و به دلیل همین اتفاق به ظاهر ساده، دختر نوجوان رفته رفته وارد زندگی نگار شده و باعث اتفاقات بعدی می‌شود. نگار به مرور متوجه می‌شود دختر نوجوان از خانواده دلقک‌ها و تنهاست.
 
برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (14 تیر 1396) از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، کتابفروشی کتاب داستان واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها