پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
رفیع افتخار با «ترسو» به دیدار نوجوانان می‌رود

رفیع افتخار از تولید رمان جدیدی برای نوجوانان خبر داد و گفت: این رمان طنز با عنوان «ترسو» به زودی از سوی انتشارات به نشر منتشر خواهد شد.

رفیع افتخار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از چاپ رمان «ترسو» خبر داد و گفت: این رمان طنز به زودی از سوی انتشارات به نشر برای نوجوانان منتشر خواهد شد و با زبانی طنز به بیان حوادث و وقایعی در دوران انقلاب می‌پردازد.
 
این نویسنده درباره رمان «ترسو» توضیح داد: تمامی شخصیت‌ها، مکان و حوادث این داستان کاملا تخیلی است. شخصیت اصلی داستان، نوجوان ترسویی است که در شرایط انقلابی و تظاهرات انقلاب دچار ماجراهای بامزه‌ای می‌شود.
 
وی ادامه داد: همچنین کتاب دیگری هم با عنوان «کت ولیعهدی» با محوریت انقلاب برای نوجوانان نوشته‌ام که شامل 6 داستان کوتاه است و به زودی از سوی انتشارات به نشر منتشر خواهد شد.
 
این نویسنده درباه انتشار کتاب‌های «پستچی، پنبه و پری» و «سه نقطه» نیز توضیح داد: «پستچی، پنبه و پری» کتابی در ژانر فانتزی و تلفیقی با متون کهن و «سه نقطه» شامل 15 داستان است که با شیوه‌ای خاص و نو نگارش یافته‌اند و در هر داستان به موضوعی خاص پرداخته می‌شود. این آثار را نیز برای چاپ به نشر چکه سپرده‌ام.
 
افتخار همچنین درباره آثار تازه منتشر شده‌اش بیان کرد: کتاب «از خودت بنویس» شامل 10 داستان کوتاه رئال با موضوعات اجتماعی برای نوجوانان است. این مجموعه داستان به تازگی از سوی انتشارات ویژه نشر منتشر شده است. مجموعه داستان «مسافر زمان» نیز از دیگر آثار من است که به تازگی توسط انتشارات بوستان منتشر شده و مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با موضوع انقلاب ویژه نوجوانان است.
 
وی افزود: «بی نام» هم رمانی دیگر است که با موضوع بیماری ام اس و محوریت زنان و دختران نوشته‌ام و از سوی انتشارات ویژه نشر منتشر شده است. فضای آن کاملا زنانه است و برای نوشتن آن تحقیقات تئوری و میدانی زیاد و شاهدان عینی داشته‌ام. پیام داستان این کتاب امیدبخشی و جداشدن از فضای تلخ و ناکامی‌هاست.
 
این نویسنده در ادامه گفت: از دیگر آثار جدیدم می‌توانم به رمان «مسیر زرد» اشاره کنم که رمانی زیست محیطی در ژانر فانتزی است که به موضوع حفظ و صیانت از جنگل‌ها و منابع طبیعی می‌پردازد. ماجراهای این رمان در اردوی رامسر جایی که برای نخستین بار من و مرحوم قیصر امین‌پور باهم آشنا شدیم، می‌گذرد. به همین دلیل نیز کتاب را به وی تقدیم کرده‌ام.
 
به گفته افتخار، رمان‌های «بی نام» و «مسیرزرد» علاوه بر نوجوانان می‌تواند برای بزرگسالان و والدین نیز پرکشش و جذاب باشد.
 
رفيع افتخار متولد 1339 در تهران و كارشناس ارشد كشاورزی است. او تاليف و ترجمه برای نوجوانان را از سال 1369 آغاز كرده و تاكنون بیش از ۵۰ اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است. از آثار این نویسنده می‌توان به «طلسم خانه‌ عنکبوت‌ها»، «برعسوس»، «برسدبه دست دوست»، «دنیای آرزوها»، «از ورای یک خاطره»، «تعطيلات بامزه يخمک»، «ساپروفیت»، «شب نشینی باعموبسک» و «رازصورتی من» اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها