یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
فراخوان هفتمین دوره‌ جایزه‌ دکتر مجتبایی

موسسه شهر کتاب فراخوان هفتمین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح الله مجتبایی را برای معرفی بهترین پایان نامه دکتری در حوزه های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی هر ساله در دی ماه به بهترین پایان‌نامه‌ دوره‌ دکتری در زمینه‌های «ادیان و عرفان» و «زبان و ادبیات فارسی» با هدف ارتقای علمی و تشویق دانشجویان دوره‌ دکتری در رشته‌های مذکور اهدا می‌شود.

دانشجویان دوره‌ دکتری در رشته‌های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی که در سال 1395 از پایان‌نامه‌ خود دفاع کرده‌اند، می‌توانند یک نسخه از پایان‌نامه‌ خود را همراه با ذکر نشانی و مشخصات تا 15شهریورماه 96 به دبیرخانه‌ این جایزه واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، پلاک هشت، مرکز فرهنگی شهر کتاب ارسال کنند.

پایان‌نامه‌های ارسالی، برگشت داده نمی‌شوند و علاقه‌‌مندان از ارسال پایان‌نامه‌هایی که پیش از سال 95 یا پس از آن دفاع شده‌اند باید خودداری کنند. هیات داوران پس از داوری پایان‌نامه‌های رسیده، پایان‌نامه‌ برگزیده را معرفی می‌کنند. پایان‌نامه‌‌ برگزیده به همت انتشارات هرمس به صورت کتاب منتشر می‌شود.

فتح‌الله مجتبایی، نویسنده، مترجم و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دایره‌المعارف بزرگ اسلامی است، وی دی ماه ۱۳۸۹ در مراسم بزرگداشت خود در شهر کتاب، پیشنهاد برگزاری جایزه‌ای را در حوزه‌ فرهنگ و ادب ایران داد که از سال 1390 به همت موسسه شهر کتاب جایزه ای با نام این استاد و پژوهشگر در حوزه زبان و ادبیات فارسی و ادیان و عرفان اختصاص داده شد.

این جایزه‌ با هدف ارزیابی کیفی رساله‌های دانشجویان مقطع دکتری، شناسایی آسیب‌ها در این حوزه، کمک به رفع آنها و ایجاد بستری مناسب برای ارتقای سطح کیفی رساله‌ها تدارک دیده شده است. 

سمیرا بامشکی، علیرضا اسدی، محمدرضا عدلی، سلمان ساکت، ارسطو میرانی، سیده لیلا سیدقاسم، مجتبی مجرد، زهرا زارع، محمد ابراهیم‌پور نمین و فرزین غفوری از برگزیدگان شش دوره‌ گذشته‌ جایزه‌ دکتر فتح الله مجتبایی بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها