چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
برپایی دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در حرم مطهر رضوی

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد، همزمان با ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در جلسه ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس، اظهار کرد: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس از 8 تا 15 ماه مبارک رمضان امسال در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد و برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این نمایشگاه در حال پیگیری است.
 
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت و جایگاه نمایشگاه قرآن و عترت افزود: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تبلور، تجسم و معنای واقعی قرآن کریم هستند و برپایی این نمایشگاه در جوار مضجع شریف امام رضا(ع) که عالم آل محمد(ص)هستند، آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده‌ای که در حوزه فعالیت‌های قرآنی در مجموعه آستان قدس رضوی وجود دارد، گفت: مجموعه‌هایی مانند گنجینه قرآن‌های نفیس و خطی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، چاپخانه بین‌المللی قرآن کریم و اداره علوم قرآنی حرم مطهر رضوی، اقدامات مثبتی را در راستای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی انجام می‌دهند، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.
 
بختیاری عنوان کرد: از تمام نهادهای مرتبط با امر برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت درخواست داریم تا با توجه به فراهم شدن موقعیت برپایی این نمایشگاه در حرم مطهر رضوی، طرح‌ها و برنامه‌های خلاقانه و تاثیرگذار خود را به اجرا درآورند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها