دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
«محمد، مسیح کردستان» به بازار نشر راه یافت

کتاب «محمد، مسیح کردستان» که روایت داستانی تازه‌ای درباره شهید محمد بروجردی در بردارد، به قلم نصرت‌الله محمود‌زاده روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روبط عمومی موسسه انتشاراتی روایت، این موسسه کتاب «محمد، مسیح کردستان» را منتشر و روانه بازار کرد.

نصرت‌الله محمودزاده نویسنده کتاب، این اثر را در قالب زندگینامه داستانی در 712 صفحه به نگارش در آورده است. این کتاب کامل‌ترین اثر در طول سال‌های گذشته درباره ابعاد زندگی شهید بروجردی است که به ابعاد مختلف جنگ در کردستان و چگونگی پرورش افراد شاخص دفاع مقدس توسط شهید بروجردی می‌پردازد. این کتاب می‌کوشد به نحوه مبارزات پیش از انقلاب شهید بروجردی و مبارزه با کومله‌ها و دموکرات‌ها و نحوه جای گرفتن شخصیت شهید بروجردی در قلب مردم کُرد بپردازد.

فرماندهان شهیدی چون صیاد شیرازی، متوسلیان، همت، ناصر کاظمی و کاوه برخی از چهره‌های شاخصی هستند که از آن‌ها در کتاب «محمد، مسیح کردستان» سخن رفته است.

نویسنده در مقدمه کتاب درباره مراحل تحقیق و نگارش این اثر ارزشمند می‌نویسد: «از شهید بروجردی دست نوشته و نوار صوتی بسیار اندکی به جای مانده و این امر عاملی شد که تحقیقات میدانی به صورت گسترده انجام شود. منابعی که در فصل پایانی کتاب آمده است. انجام نزدیک به پانصد و پنجاه ساعت مصاحبه مفید با 60 نفر توسط اینجانب، نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت بود. تنظیم زمان ملاقات با بسیاری از مصاحبه‌شوندگان به دلیل مسئولیتی که داشتند، بسیار وقت‌گیر و مشکل بود. به گونه‌ای که برای انجام یک مصاحبه مدت‌ها وقت گذاشته شد.

اهمیت بعضی از مصاحبه‌ها به حدی بود که ارزش تحمل این انتظار را داشت؛ بخصوص وقتی لازم بود سیر تفکرات شهید بروجردی از نگاه چند نفر دنبال می‌شد. این سرمایه‌گذاری در مرحله تحقیق موجب شد تمام زوایای زندگی شهید بروجردی در کتاب آورده شود. مطالعه بیش از 64 جلد کتاب، مجلات، دست نوشته و نشریات در 15‌ هزار صفحه و فیش‌برداری از سه‌هزار صفحه نوار پیاده شده از مصاحبه‌های انجام شده با بیش از 100 نفر که در آرشیو کنگره بزرگداشت سرداران شهید استان تهران ثبت شد، از دیگر اقدامات مرحله تحقیق بود. کشف نقاط مبهم و مهم زندگی شهید بروجردی نیازمند فضای مناسبی بود که لازم دانستم این مرحله سخت را طی 17 سال با رغبت پشت سر بگذارم تا باورتان شود تمام مراحل این زندگی‌نامه چیزی جز واقعیت نیست.»

شهید بروجردی از فرماندهان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی بود که توانست با حُسن برخورد و ابتکار عمل‌هایی که داشت، کنترل منطقه کردستان را به ایران بازگرداند. از این رو، وی را «مسیح کردستان» می‌نامند.

کتاب «محمد، مسیح کردستان» توسط انتشارات روایت فتح در 712 صفحه به قلم نصرت‌الله محمودزاده منتشر و روانه بازار شد.

همچنین رونمایی از این کتاب با حضور یکی از سران سه قوه در اواخر بهمن ماه انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها