دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان با حضور شهلا انتظاریان

کتاب‌های «گل» و«چشم انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان چهارشنبه (6 بهمن1395) در «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از برنامه‌های ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است که هر دو هفته یکبار چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 در کافه داستان فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
 
این برنامه به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود. بچه‌ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در برنامه‌های پیشین، کتاب‌های «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» ترجمه محبوبه نجف خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی ،« شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا و «چشم عقاب» نوشته محسن هجری برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شده است.
 
در این جلسه که چهارشنبه (6 بهمن 1395) با حضور رضوان خرمیان در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود، کتاب‌های «گل» و «چشم انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان خوانش و بررسی می‌شود.
 
کتاب «چشم‌انداز شنبه‌ها» توسط «ای ال کونینگزبرگ» برای گروه سنی نوجوان و گروه سنی 12 سال به بالا نوشته شده است. این کتاب حول محور دوستی بچه‌ها و ارتباط‌هایی که می‌توانند در مدرسه و خارج از آن داشته باشند، مربوط می‌شود و در واقع مسأله چند فرهنگی بودن کودکان را مطرح می‌کند و نگاهی هم به سنت‌های گذشته و تفاوت‌هایی که در درون بچه‌ها در دنیای مدرن ایجاد شده، پرداخته است.
 
کتاب «گـِـل» نوشته دیوید آلموند است. او این کتاب را در سال ۲۰۰۵ میلادی منتشر کرده است و در این کتاب که همانند سایر آثار او برای نوجوانان نوشته شده، داستان پسری به نام «استپان» را نقل می‌کند که به همراه عمه دیوانه‌اش به شهری مهاجرت کرده‌اند. وی با دو نوجوان دیگر دوست می‌شود و این نوجوانان تصمیم می‌گیرند با یک باند شرور مبارزه کنند.

نهمین جلسه برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (6 بهمن‌ماه 1395) از ساعت 16 تا 18 در کافه داستان فرهنگسرای رسانه واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها