پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰
انصاری: مطالعه «قصه‌های من و بابام» را به کودکان و خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنم

نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک، برای مطالعه آخر هفته، کتاب «قصه‌های من و بابام» را به کودکان و خانواده‌ها پیشنهاد داد.

نوش‌آفرین انصاری، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) برای مطالعه آخر هفته به کودکان پیشنهاد داد که کتاب «قصه‌های من و بابام» را بخوانند و درباره این اثر توضیح داد: «قصه‌های من و بابام» در حقیقت نوعی کمیک استریپ است که برای همه سنین نقاشی شده است.

وی ادامه داد: این داستان اثر هنرمند و نقاش آلمانی «اریش ازر» است و ایرج جهانشاهی آن را به فارسی ترجمه کرده است. کودکان با مطالعه این کتاب تشویق می‌شوند که حرف‌های دلشان را بیان کنند.
 
دبیر شورای کتاب کودک افزود: بیش از 30 سال است که این کتاب در کشور ما منتشر می‌شود و تا به حال 50 بار تجدید چاپ شده است. بر این اساس می‌توانیم این کتاب را از جمله آثار کلاسیک ادبیات کودک در ایران بدانیم.
 
وی مطالعه این کتاب را به خانواده‌ها نیز توصیه کرد و گفت: به نظر من این مجموعه سه‌گانه نوعی کتاب خانواده است و من مطالعه آن را علاوه بر کودکان به خانواده‌ها هم پیشنهاد می‌کنم.

انصاری یادآور شد: قطعا همه ما خاطرات و قصه‌های فراوانی داریم از ماجراهایی که با پدرها و مادرهایمان داشته‌ایم، و این کتاب به نوعی خاطرات ما را زنده کرده و به پدرها و مادرها یادآوری می‌کند که آنها هم زمانی کودک بوده و شیطنت‌هایی داشته‌اند و باید نقدپذیر باشند.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها