شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
سومین ماهنامه تخصصی «چاپخانه» خواندنی شد / اطلاعات شیوه‌های نگهداری و تعمیرات ماشین‌های چاپ

سومین شماره ماهنامه تخصصی «چاپخانه» ویژه مهرماه 95 منتشر شد. در این ماهنامه اطلاعات مربوط به نگهداری و تعمیرات ماشین‌های چاپ ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سومین شماره از ماهنامه تخصصی «چاپخانه» 8 نکته درباره چگونگی نگهداری و تعمیرات ماشین‌های چاپ ارائه شده است.
 
در این بخش می‌خوانیم: «نگهداری و تعمیرات یک ماشین چاپ مستلزم کسب اطلاعات کامل از تکنولوژی به‌کار رفته در آن است تا براساس تکنولوژی و نحوه عملکرد قطعات مختلف بتوانیم فعالیت‌های لازم برای سرویس و نگهداری ماشین را پیش‌بینی کرده و قطعات یدکی و مصرفی موردنیاز را تهیه کنیم.
 
تهمینه سلیمی، سردبیر ماهنامه «چاپخانه» در این شماره، به ارائه مطالبی درباره استانداردسازی و معرفی استانداردهای مهم در صنعت چاپ پرداخته است.
 
در بخش «اخبار داخلی» این ماهنامه تشریح خبرهای «برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره صنعت چاپ هیچ‌تأثیری در روند فعالیت صنعت چاپ ندارد»، «فراخوان مسابقات آثار چاپی برتر شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ»، «صنایع چاپ و بسته‌بندی در مازندران حمایت می‌شود» و «صنعت چاپ سالانه 700 میلیارد تومان گردش مالی دارد» در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
 
«بهداشت و ایمنی در چاپخانه 2» عنوان بخش دیگری از این ماهنامه است. در این بخش عناوین «استانداردسازی سیم‌کشی»، «استانداردسازی فضا و نور»، «آماده‌سازی مکان نصب دستگاه‌ها»، «چیدمان نامناسب یک کارگاه حروفچینی»، «مشخصات فنی» و «نورپردازی» عرضه شده‌اند.
 
این ماهنامه، گزارشی از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت را دربردارد. گزیده‌ای از نوشته‌‌های این بخش عبارت‌اند از: «نمایشگاه کتاب فرانکفورت افزون بر این‌که محفل بزرگی برای گردهمایی دوستداران کتاب است، یک رویداد تجاری بزرگ برای ناشران، ویراستاران، مترجمان، کتابداران، فروشندگان، تولیدکنندگان فیلم و بازی و به‌طور گسترده تمام کسانی است که به هر نحوی با کتاب و محتویات آن سروکار دارند.»
 
در بخش «هر ماه یک کتاب» ِ ماهنامه «چاپخانه» چاپ دوم کتاب «مبانی تولید چاپ» معرفی شده است. این اثر را «مری هاردستی کوهن» در 180 صفحه تألیف کرده است.
 
علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در صنعت چاپ می‌توانند به صفحه 40 این ماهنامه مراجعه کنند. در این بخش چندین توصیه برای سرمایه‌گذاری در صنعت چاپ عرضه شده که از آن میان می‌توان به «احساسی تصمیم نگیرید» اشاره کرد.
 
سومین شماره ماهنامه تخصصی «چاپخانه» ویژه مهرماه 95 با مدیرمسئولی جلال ذکائی و سردبیری تهمینه سلیمی، به بهای 10 هزار تومان از سوی «چاپ ابریشم» منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها