سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری در هفته کتاب/ از مسابقات کتابخوانی تا دورهمی با فعالان کتاب

حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان را در بیست و چهارمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری درباره نقش جریان‌ساز این سازمان در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کشور گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از بزرگترین شبکه‌های متمرکز کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور و منطقه را داراست.

وی در تشریح برنامه‌های هفته کتاب در سازمان فرهنگی هنری افزود: برنامه‌های هفته کتاب این سازمان در سال جاری با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر، هم‌افزایی فعالیت‌ها و بهره‌گیری حداکثری از مشارکت‌های مخاطبان با همکاری سایر نهادهای‌ فرهنگی فعال پیش‌بینی شده است و بر این اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیش از ده‌ها رویکرد را در سطح مناطق از جمله ترویج فرهنگ به‌ کتاب، نهادینه‌سازی کتابخوانی در میان کودکان، تولید و توزیع محصولات فرهنگی مرتبط و به کارگیری ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای ترویج کتاب و کتابخوانی را در سطح مناطق ۲۲گانه و مراکز خاص دنبال خواهد کرد. 

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه «دوستان کتابخانه» را یکی از برنامه‌های شاخص هفته کتاب برشمرد و افزود: برنامه «دوستان کتابخانه» با حضور گروه‌های مروجان کتابخوانی در بیمارستان‌های امام خمینی، خانواده ارتش، سینا، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی، تالارهای نمایش و سینما، نماز جمعه، ایستگاه‌های مترو و میدان امام حسین(ع) و ترویج و تکریم هفته کتاب، توزیع محصولات فرهنگی، بروشور معرفی کتابخانه و ثبت‌نام رایگان و توزیع محصولات برگزار خواهد شد.

ناصری‌پور افزود: در هفته کتاب، نام‌نویسی در تمامی کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و تلاش داریم تا در مراسمی از کتابداران، خادمان کتاب و کتابخوانان برتر شهر تهران قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه «کتاب؛‌ تکریم زندگی» شعار محوری این هفته است، ادامه داد: افزون بر این برنامه‌ها که به صورت اختصاصی برای بزرگداشت هفته کتاب پیش‌بینی شده‌اند، کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته کتاب سال جاری یعنی از روز دوشنبه ۲۴ آبان تا یکم آذر، ۱۱۴ عنوان برنامه با ۲۰۸ اجرا را در قالب‌ برنامه‌های مصوب روزنگار کتابخانه‌های سازمان خواهند داشت. 

علاقه‌مندان می‌توانند جزییات برنامه‌های کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را از طریق پورتال کتابخانه‌های عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری  تهران  www.Tlib.ir دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها