سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
حضور برگزیدگان المپیادهای زبان فارسی در ایران

غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی گفت: تلاش می‌کنیم تا دوره‌های دانش‌افزایی را با حضور برگزیدگان المپیادهای زبان فارسی در جهان برگزار کنیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، غلامعلی حداد عادل، در دیدار با کارکنان این بنیاد با اشاره به چگونگی برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی در سال‌های اخیر اظهار کرد: المپیاد زبان فارسی در تعدادی از کشورها برگزار می‌شود و تلاش ما این است که با برگزاری منظم و دقیق المپیاد زبان فارسی در کشورهای مختلف طی سال‌های آینده، برگزیدگان این المپیادها را برای حضور در دوره‌های دانش‌افزایی بپذیریم.

وی افزود: حضور فارسی‌آموزان در دوره‌های دانش‌افزایی انگیزه و تشویقی برای تحصیل در زبان فارسی و شرکت در المپیادهای زبان فارسی می‌شود و روند گسترش زبان فارسی در جهان را افزایش می‌دهد.

رئیس بنیاد سعدی در تشریح برنامه‌های پیش روی این بنیاد نیز گفت: گردهمایی نهادها و مجموعه‌های فعال داخلی و خارجی در آموزش زبان فارسی، از برنامه‌های مهم پیش روی بنیاد سعدی است که با قدرت بیشتری نسبت به دو سال گذشته برگزار خواهد شد.

حداد عادل در ادامه با اشاره به دستاوردهای بنیاد سعدی، عنوان کرد: تالیف بیش از پیش کتاب‌ها و منابع آموزشی بنیاد سعدی در مهارت‌ها و سطوح مختلف برای مخاطبان گوناگون، براساس نظریه‌های علمی و با ظاهری آراسته و محتوایی حساب‌شده، از دیگر برنامه‌های مهم این بنیاد است که در حال حاضر با تالیف کتاب‌های موجود، نوید چنین دستاوردی مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر دستاوردهای مثبت بنیاد سعدی، برگزاری دوره‌های تربیت مدرس طی سال گذشته است که دو نوبت آن در ساختمان بنیاد سعدی اجرا شد و نوبت‌های بعدی آن نیز با همت بیشتری برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

رئیس بنیاد سعدی یکی از اهداف این بنیاد را آموزش زبان فارسی به مبتدیان دانست و گفت: با اختصاص یک طبقه از ساختمان بنیاد سعدی و فراهم کردن امکانات آموزشی، کلاس‌های فارسی‌آموزی برای مبتدیان و سطوح مختلف را آغاز خواهیم کرد.

حدادعادل در پایان با اشاره به تثبیت بنیاد سعدی با وجود مضیقه‌ها و کمبود بودجه اقتصادی، که همه کشور با آن درگیر است، اظهار کرد: بنیاد سعدی مانند جوانه‌ای که در یک سنگلاخ جوانه می‌زند، رشد داشت و خود را تثبت کرد و توانست علی‌رغم همه سوء‌فهم‌ها و سوء‌نیت‌ها، راه خود را باز کند و اکنون همه قبول کرده‌اند که بنیاد سعدی وجود دارد؛ انصافا نیت ما هم از تاسیس بنیاد سعدی این بود که روند آموزش زبان فارسی در جهان بهتر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها