سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
داستان «بابابرفی» انیمیشن می‌شود

کیانوش عابدی از تولید جدیدترین انیمیشن خود با عنوان «‌بابابرفی‌» اثر جبار باغچه‌بان به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، داستان «بابابرفی» اثر شناخته شده‌ جبار باغچه‌بان تبدیل به انیمیشن می‌شود. 

براین اساس، کیانوش عابدی کارگردان «بابابرفی» در گفت‌وگویی به توضیح جزییات تولید این اثر پرداخت. به گفته‌ وی هم اکنون فیلم‌نامه‌ این اثر مراحل پایانی را پشت‌سر می‌گذارد و پس از مطالعه‌ کتاب و انجام تحقیقات مقدماتی فیلمنامه‌ اثر به نگارش رسید.»

وی ادامه داد: ما ایجازهایی را جهت جذاب شدن اثر ایجاد کردیم، با این‌حال تمام تلاش ما جلوگیری از تغییر در متن اصلی کتاب بود.
قرار است این اثر در هفت دقیقه و با تکنیک کات‌اوت تولید شود.

بابابرفی داستان کودکانی است که با کمک هم یک آدم برفی شبیه پدربزرگشان می‌سازند. آن‌ها به پیشنهاد پدربزرگ، شغلی هم برای آدم برفی انتخاب می‌کنند؛ اما در آخر آدم ‌برفی به سفری طولانی می‌رود.

این اثر جبار باغچه‌بان که پیش از این برنده جایزه شورای کتاب کودک و یونسکو شده، یکی از آثار ماندگار ادبیات کودک است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را بارها منتشر کرده و هم‌اینک نیز تهیه‌کننده‌ انیمیشنی با همین نام است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها