سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
کتاب «پنجاه درس دف» به بازار کتاب رسید

کتاب «پنجاه درس دف» مجموعه‌ای آموزشی برای ساز دف با نگاه و رویکردی متفاوت است که نشر«نای‌ونی» به‌تازگی آن را روانه بازار کتاب کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) بخش نخست این کتاب، شامل مجموعه‌ای از حرکات نرمشی برای مفاصل گردن، شانه، مچ دست، آرنج و انگشتان دست‌ها است تا با انجامشان از ناراحتی‌ها و بیماری‌هایی که برای مفاصل به‌وجود می‌آید، جلوگیری شود.
 
در بخش دوم علم تغذیه مورد توجه قرار گرفته و خوراکی‌هایی که برای مفاصل و استخوان‌ها مفید هستند، به‌صورت فهرست‌وار معرفی‌شده‌اند.
 
در بخش سوم مبحث چاکراها و چاکرای ریشه و تأثیر سازهای کوبه‌ای روی چاکرای ریشه موردنظر قرار گرفته است. مطالب این بخش با اقتباس از کتاب« چاکرادرمانی» اثر شلیلا رامون که رایمون شهابی آن‌را به فارسی برگردانده، نوشته شده است.
 
بخش چهارم «یین و یانگ» و ارتباط آن با سازهای کوبه‌ای را بیان می‌کند و در بخش پنجم به برخی از تمریناتی که یک هنرجو باید بداند، اشاره شده است.
 
بخش ششم این اثر، به مبحث تئوری موسیقی اختصاص دارد و در بخش هفتم علائم و تکنیک‌ها توضیح داده شده است.

دروس عملی این کتاب که شامل 50 درس بوده و به‌صورت قطعه نوشته شده، در بخش هشتم این کتاب آمده است. نگارنده در آموزش دروس سعی کرده تا ساده‌نویسی کند، البته فرم‌های ریتمیک و تکنیک‌های پیشرفته‌تر در جلدهای بعدی این مجموعه خواهد آمد.

حامل یک‌خطی، سیستم نت‌نویسی مورداستفاده در این اثر است.

یک لوح فشرده صوتی و تصویری نیز همراه با این اثر ارائه شده که در آن قطعات کتاب به‌صورت صوتی و تکنیک‌ها به‌صورت تصویری نواخته شده است. در بخشی دیگر، تمرینات ذهنی تکنیک‌ها در سطح آلفا موجود است که کمک می‌کند هنرجو به‌صورت ذهنی تکنیک‌ها را تمرین کند.

نخستین چاپ «پنجاه درس دف» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 72 صفحه همراه با لوح فشرده صوتی و تصویری به بهای 16 هزار تومان در سال 1395 از سوی نشر «نای‌ونی» روانه بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها