سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
فراخوان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد

فراخوان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

http://www.kanoonnews.irبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فراخوان این رویداد فرهنگی و بین‌المللی در حالی منتشر شده که علاوه بر افزوده‌شدن این بخش به جشنواره، در عین حال با تغییر دیگری روبه‌روست و آن ادغام شدن بخش قصه‌گویی و داستان‌نویسی رضوی جشنواره امام رضا(ع) با این رویداد است.

این در حالی است که در 18 دوره جشنواره قصه‌گویی، کودکان و نوجوانان همواره مخاطب و شنونده قصه‌گویی مربیان حرفه‌ای بوده‌اند، اما اکنون می‌توانند توانایی‌های خود را در این عرصه و روی صحنه سالن محل برگزاری جشنواره محک بزنند.

در شیوه‌نامه جشنواره قصه‌گویی کانون سه موضوع آزاد، سبک زندگی ایرانی اسلامی و رضوی تعیین شده و قرار است جشنواره در 6 بخش مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آزاد شامل معلمان، دانشجویان، مربیان کودک، اولیای تربیتی و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان 14 تا 17 ساله، قصه‌گویان بین‌المللی و مقاله‌نویسی با موضوع قصه‌گویی برگزار شود.

دبیرخانه جشنواره در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون تهران تاکید کرده که علاقه‌مندان باید با فیلم‌برداری از قصه‌(در نهایت 20 دقیقه‌ای) خود با نمای بسته و در حضور دست‌کم دو مخاطب کودک و نوجوان لوح فشرده این قصه‌گویی را تا روز 20 شهریور 1395 به دبیرخانه استانی جشنواره در ادارات کل کانون استان محل سکونت خود ارسال کنند.

گاه‌شمار جشنواره پس از این روز اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان جهت شرکت در مرحله استانی را 31 شهریورماه، زمان برگزاری جشنواره‌های استانی را مهرماه و جشنواره بین‌المللی را بهمن‌ماه 1395 تعیین کرده است.

در نهایت سه برگزیده در بخش ملی، سه برگزیده در بخش بین‌المللی، دو برگزیده در بخش پدربزرگ و مادربزرگ، یک‮ برگزیده در بخش فراگیر برای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه و سه برگزیده در بخش نوجوانان جایزه خواهند گرفت.

در بخش رضوی نیز علاوه بر حضور هشت قصه‌گو و هشت داستان‌نویس برگزیده در جشنواره، این نفرات به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سال 1396 نیز معرفی خواهند شد.

ارسال چکیده مقاله تا 30 شهریور

براساس این گزارش زمان ارسال مقاله برای بخش مقاله‌نویسی جشنواره نیز در نهایت 30 شهریور 1395 تعیین شده است. کانون پرورش فکری اعلام کرده که علاقه‌مندان باید موضوع‌های نقش قصه‌گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان، بررسی جایگاه و اهمیت قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه، نقش قصه‌گویی در پرورش سبک زندگی اسلامی‌ ایرانی در کودکان و نوجوانان، جایگاه و اهمیت قصه‌گویی در سنت‌ها و آیین‌های فرهنگی، تاریخی و بومی محلی و چگونگی استفاده از زبان وجودی در قصه‌گویی را محور اصلی نوشته‌های خود قرار دهند.

در این میان علاقه‌مندان شامل نویسندگان، پژوهشگران، مربیان، معلمان، استادان دانشگاه، دانشجویان و اولیای تربیتی می‌توانند با ارسال چکیده تفصیلی مقاله خود تا 500 کلمه دربردارنده طرح مسئله، روش پژوهش و یافته‌های تحقیق‌ به همراه کلیدواژه‌ها به دبیرخانه‌ مرکزی در این مسابقه شرکت کنند.

براساس این فراخوان، اصل مقالات پذیرفته شده حداکثر تا 10 صفحه A4 در قالب word و pdf با فونت BMitra اندازه 14، پس از اعلام نتایج چکیده مقاله‌ها و تماس با پذیرفته‌شدگان به دبیرخانه‌ جشنواره در تهران، ارسال خواهد شد.

ارائه مقاله به صورت فردی یا گروهی (در نهایت 3 نفر)، چاپ نشدن مقاله پیش از ارائه و آزاد بودن علاقه‌مندان برای ارسال دو مقاله، از جمله شرایط مسابقه اعلام شده است.

همچنین قرار است مقالات برگزیده همزمان با اجرای جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بهمن ماه 1395 از سوی ارائه‌دهندگان خوانده شود و سه برگزیده نیز جایزه بگیرند.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در تهران و در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل آفرینش‌های فرهنگی قرار دارد.

همچنین نشانی الکترونیکی ccf.kanoon@gmail.com و تلفن تماس 88971344-021 برای ارتباط با دبیرخانه جشنواره درنظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات کامل‌تر و فرم‌های مشخصات جشنواره به پایگاه اینترتی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها