دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
قصه‌هایی از امام علی(ع) و یارانش برای کودکان منتشر شد

واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی مجموعه «12 قصه از امام علی (ع) و یارانش» را با نگاهی به نهج‌‌البلاغه، به روایت مژگان شیخی در نوبت دوم چاپ منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی مجموعه «12 قصه از امام علی (ع) و یارانش» را با نگاهی به نهج‌­البلاغه، به روایت مژگان شیخی و تصویرگری سید حسام‌الدین طباطبایی در نوبت دوم چاپ در قالب یک مجلد برای گروه سنی «ب و ج» منتشر کرده است.

یار روزهای سخت، کسی که می­‌آید، ابوذر صحرا نشین، من همانم که بودم، حکایت آن مروارید، مردی که از بازار گذشت، کفش­‌های وصله­‌دار، راه و چاه، عسل انجیر و بچه­‌ها، عقیل و آهن سرخ، آن مرد پیشگو، ناله­ مرغابی­‌ها، عنوان 12 روایتی هستند که در این مجموعه آمده ­است.
 
مجموعه «12 قصه از امام علی (ع) و یارانش» پیش‌تر نیز در قالب 12 مجلد جداگانه از سوی انتشارات قدیانی منتشر شده بود.

در بخشی از قصه «یار روزهای سخت» می‌خوانیم: «زمانی که حضرت محمد (ص) در غار حرا به پیامبری برگزیده شد و به خانه بازگشت، خدیجه(س)، حضرت علی (ع) و زید در خانه بودند. پیامبر (ص) اول از همه رسالت خود را به این سه نفر گفت. هر سه به او ایمان آوردند. اولین مردی که اسلام را پذیرفت، حضرت علی (ع) بود و اولین زن، خدیجه(س). امام علی (ع) در آن زمان ده‌سال داشت و از آن به بعد هم نزدیک‌ترین یار پیامبر (ص) بود. برادر، همراه و داماد او و همچنین جانشینش.
امام علی(ع)، بعدها در مورد رابطه‌اش با پیامبر خدا(ص) چنین گفت: «من در همان زمان نوجوانی، دشمنان پیامبر (ص) را به خاک افکندم و سرکرده‌های آنها را به سزای عملشان رساندم و شما می‌دانید که در نزد رسول خدا چه مقامی داشتم و خویشاوندی‌ام با او چگونه است. وقتی کودک بودم، مرا در کنارش می‌نشاند و بر سینه‌اش می‌چسباند. در کنار او می‌خوابیدم و بوی خوشش را می‌بوییدم و گاهی می‌شد که چیزی را به دست خود به دهانم می‌گذاشت. نه هرگز دروغی در گفتارم دید و نه خطایی در رفتارم...»
 
در بخشی از «کفش‌های وصله‌دار» نیز نوشته شده است: «علاء حارثی یکی از ثروتمندهای عراق بود. او در سپاه امام علی (ع) خدمت می‌کرد و یکی از فرماندهان سپاه بود. روزی این افسر بزرگ در جنگ مجروح شد. به همین خاطر مدتی در منزل بستری شد. یک روز امام علی (ع) به چند نفر از دوستان خود گفت: «بیایید امروز به عیادت علاء حارثی برویم. مدت‌هاست که در خانه بستری است.» یاران امام خوشحال شدند و گفتند: «راست ‌می‌گویی ای امیر! ما هم در همین فکر بودیم. کار بسیار خوبی است و علاء را خوشحال می‌کند.»...»
 
واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی، کتاب «12 قصه از امام علی(ع) و یارانش» را در یک مجلد 152 صفحه­‌ای مصور و تمام رنگی، در نوبت دوم چاپ با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 250 هزار ریال منتشر کرده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها