دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
جلسه‌های شورای ارزیابی برای ترسیم نقشه راه سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شوند

سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: برگزاری جلسه‌های نظارت و ارزیابی نمایشگاه کتاب تهران می‌تواند به راهکارهایی به‌منظور اجتناب از برخی خطاها منجر شود و مسیر نمایشگاه آینده را مشخص کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جلسه بررسی و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه (31 خردادماه) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
 
در نخستین جلسه بررسی و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که به همت شواری نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد، همایون امیرزاده، نیکنام حسین‌پور، محمود آموزگار، امیرمسعود شهرام‌نیا، محسن عموشاهی و ابراهیم حیدری حضور داشتند.
 
سیدعباس صالحی با اشاره به اهمیت برگزاری سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران، گفت: حضور قدرتمند در برپایی سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران و رفع نواقص دوره‌های گذشته، برگزاری جلسه‌های ارزیابی را بسیار جدی می‌کند. برگزاری این جلسه‌ها می‌تواند به راهکارهایی به‌منظور اجتناب از برخی خطاها منجر شود و مسیر نمایشگاه آینده را مشخص کند.
 
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده از منابع مختلف در برگزاری این جلسه‌ها را ضروری خواند و عنوان کرد: برای طراحی چنین نقشه راهی نیاز به برخی مصالح است که  اسناد بالادستی نمایشگاه (مصوبات شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی نمایشگاه)، استفاده از نتایج قابل استفاده برخی از نظرسنجی‌های انجام شده، بررسی نقاط ضعف و قوت نمایشگاه از منظر رسانه‌ها و گزارش کارگروه‌های نظارت از جمله این مصالح هستند.
 
وی ادامه داد: این موارد منابع اصلی برای برپایی این جلسه‌ها هستند که باید هر چه سریع‌تر از طریق دبیرخانه جمع‌آوری شوند و به اعضا شورا ارائه شوند.
 
صالحی اظهار کرد: این جلسه‌ها به صورت موضوع‌محوری برگزار خواهند شد و به‌صورت موضوعی بخش‌های مختلف نمایشگاه را بررسی خواهند کرد. بر این اساس مناسب است در جلسه نخست، موضوع‌های مهم که نیاز به ارزیابی و بررسی دارند مشخص و درباره هر موضوع با حضور مهمانان و کارشناسان خاص آن، بحث شود تا ایرادها و اشکالات تعیین شوند.
 
یارانه‌های نمایشگاه، بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران، هویت بصری نمایشگاه کتاب و چابک‌سازی ساختار نمایشگاه به عنوان موضوع‌های مورد بررسی جلسه‌های آینده این شورا مشخص شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها