دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
دانشی که طلاب فراگرفته‌اند باید در معرض افکار عمومی قرار گیرد/ استقبال مردم از فعالیت‌های حوزه‌های علمیه

آیت‌الله مرتضی مقتدایی، مدیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در حاشیه بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم درباره فعالیت‌های حوزه در تالیف کتاب گفت: به برادران طلاب تاکید می‌کنیم که علومی را که در حوزه فرا می‌گیرند،با تالیف در معرض افکار عمومی قرار دهند، چراکه قلم تبلیغی بسیار خوب برای معرفی فعالیت‌های حوزه است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) آیت‌الله مرتضی مقتدایی، مدیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، شامگاه یکشنبه 30 خردادماه، از بخش حوزوی و برخی از فعالیت‌های بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن بازدید کرد. وی در حاشیه این بازدید در غرفه خبرگزاری حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا درباره فعالیت‌های کتابی حوزه توضیح داد: در این بخش حوزه تلاش و فعالیت خوبی داشته است. به برادران طلاب تاکید می‌کنیم که علومی را که در حوزه فرا می‌گیرند، با تالیف در معرض افکار عمومی قرار دهند که دیگران هم از آن استفاده کنند.
 
مدیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور افزود: حوزویان باید به وسیله قلم که یک نوع تبلیغ بسیار موثر است، خدمات را جمع‌آوری و عموم جامعه را از آن بهره‌مند سازند. این یک خدمت بسیار بزرگ به عالم اسلام و تبلیغ فراگیر است و انتظار می‌رود طلاب به این مهم بپردازند.
 
آیت‌الله مقتدایی درباره فعالیت‌های قرآنی حوزه در یک سال گذشته گفت: از مسئولان بخش حوزوی نمایشگاه قرآن تشکر می‌کنم که خدمات یک سال گذشته حوزه را در این بخش تجمیع کرده‌اند. کارهای قرآنی فراوانی در حوزه انجام شده و هرکدام از آن‌ها منشا ثمرات خوب و مفید برای ملت شریف و عزیز و به‌ویژه جوانان و دانشگاهیان بوده و این خدمات بسیار بارارزش است.
 
وی ادامه داد: اهمیت این بخش از نمایشگاه این است که خدمات قرآنی که در حوزه انجام شده، یکجا در معرض نمایش قرار گرفته و با استقبال بسیار خوب و فراگیر مخاطبان نسبت به سال‌های قبل روبه‌رو بوده است. این مساله نشان‌دهنده این است که مردم علاقه‌مندند از این خدمات مفید استفاده ‌کنند.
 


آیت‌الله مقتدایی درباره کیفیت بخش مشاوره حوزه نیز اظهار کرد: چند سال است بخش مشاوره در بخش حوزوی نمایشگاه ایجاد شده و مخاطبان از این بخش استقبال کردند. در مقایسه با مشاوره دیگر نهادها، مردم با توجه به نیازهایشان دریافته‌اند که این مشاوره‌ها بسیار علمی، در سطح بالا و مطابق با واقعیت‌هاست. از طرفی مردم به این بخش اعتماد کرده‌ و این حس را به دیگران نیز منتقل کرده‌اند. این استقبال فراگیر به دلیل نزدیکی به حقیقت بوده است و امیدواریم در آینده بخش خدمات مشاوره‌ای با مدیریت حوزه گسترش پیدا کند.
 
مدیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به فعالیت خبرگزاری حوزه نیز گفت: فعالیت‌های خبرگزاری حوزه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم شایسته قابل قدردانی است. معتقدم افرادی که در این مجموعه کار می‌کنند با علاقه، عشق و خلوص نیت فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها