سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
عبدالملکیان: خوشحالم  که نمایشگاه کتاب بعد از سال‌ها صاحب‌خانه شد

محمدرضا عبدالملکیان، شاعر مطرح کشورمان در بازدید از نمایشگاه کتاب اظهار کرد: امروز که به نمایشگاه آمدم از دیدن شهر آفتاب خیلی خوشحال شدم، چراکه نمایشگاه کتاب بعد از سال‌‌ها صاحب‌خانه شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدرضا عبدالملکیان، شاعر مطرح کشورمان عصر امروز ‌سه‌شنبه (21 اردیبهشت‌ماه)، در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران در غرفه ایبنا حاضر شد و درباره مسائل مختلفی مانند شعر آزاد و نیمایی، مسیر شعر، حوزه ترجمه و شهرآفتاب نکات مفید و جالبی را بیان کرد.

عبدالملکیان با اشاره به تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت:‌ طی سال‌های گذشته یکی از پیشنهادهای اهالی فرهنگی و جامعه کتاب‌خوان ما این بود که فضاهای گذشته (نمایشگاه بین‌المللی و مصلی) هیچ‌کدام شایسته برگزاری نمایشگاه کتاب نبودند. به همین دلیل امروز که به نمایشگاه آمدم از دیدن شهرآفتاب خیلی خوشحال شدم چراکه نمایشگاه کتاب بعد از سال‌‌ها صاحب‌خانه شد.

وی ادامه داد: مشکلاتی نیز در برگزاری نمایشگاه کتاب دیده می‌شود اما به نظرم تمام این مشکلات به دلیل سال نخست برگزاری نمایشگاه در شهرآفتاب است و بدون شک در سال‌های آینده برطرف خواهد شد. با یک بازدید ساده از غرفه‌های نمایشگاه متوجه می‌شویم که نمایشگاه مخاطبان خودش را از دست نداده است و تنها کسانی که برای تفریح به نمایشگاه می‌آمدند در نمایشگاه حضور ندارند.

این شاعر مطرح کشورمان در توضیح چاپ متعدد کتاب‌های شعر اظهار کرد:‌ من بر خلاف سایر دوستان، مخالف چاپ کتاب شعر نیستم چراکه ذوق و شوق شاعران جوان را برای چاپ کتاب درک می‌کنم.

وی افزود: به نظرم باید این اجازه را به شاعران جوان بدهیم تا اگر علاقه‌مند به چاپ کتاب هستند، این کار را انجام دهند زیرا بعد از چاپ کتاب و استقبال جامعه ادبی، به این نتیجه خواهند رسید که کار صحیحی انجام داده‌اند یا در انتشار کتاب خود عجله کرده‌اند.
 
محمدرضا عبدالملکیان در بازدید از غرفه خبرگزاری کتاب، صحبت‌های متنوعی را مطرح کرد که به زودی در ایبنا منتشر خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها