یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
​«خوشه پروین» دستغیب به زودی منتشر می‌شود

کتاب «خوشه پروین» نوشته سید عبدالعلی دستغیب به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سید عبدالعلی دستغیب، نویسنده، منتقد ادبی و مترجم مطرح کشورمان به تازگی نگارش کتاب جدیدش را که «خوشه پروین» نام دارد به اتمام رسانده است و قرار است این کتاب به زودی منتشر شود. با این حال هنوز ناشر این کتاب مشخص نشده و قرار است دستغیب ظرف روزهای آینده ناشری را برای انتشار این کتاب انتخاب کند.

«خوشه پروین» حاصل گفت‌وگوهای صمد مهمان‌دوست با عبدالعلی دستغیب است که به صورت کتاب درآمده است. دستغیب در ۷ فصل این کتاب به زندگی، ویژگی زبانی، دلایل موفقیت، سبک شعری، قالب‌های شعری، شگفتی و توانایی ۷ شاعر کلاسیک کشورمان می‌پردازد.

فردوسی، خیام، نظامی، مولوی، سعدی، حافظ و عبیدزاکانی، ۷ شاعری هستند که دستغیب در کتابش به آنها پرداخته است. همچنین قرار است جلد دوم این کتاب نیز با پرداختن به ۷ شاعر معاصر آماده انتشار شود. نیما یوشیج، مهدی اخوان ثالث، احمد شاملو، فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، نصرت رحمانی و نادر نادرپور شاعرانی هستند که در جلد دوم «خوشه پروین» به آنها پرداخته خواهد شد.

سیدعبدالعلی دستغیب در ۱۶ آبان ۱۳۱۰ در شیراز متولد شد و تا امروز نزدیک به ۴۰ کتاب از او منتشر شده است. وی در سال ۱۳۷۴ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان منتقد نمونه برگزیده شد و لوح سپاس خدمات فرهنگی دریافت کرد. همچنین، در سال ۱۳۸۲ طی مراسمی در صداوسیما، دستغیب به عنوان چهره ماندگار در رشته نقد ادبی شناخته و موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه شد.

 


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها