یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
«بازتاب قرآن در آثار خاقانی» در شهر کتاب بررسی می‌شود

چهاردهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی با محوریت بررسی «بازتاب قرآن در آثار خاقانی» در شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه شهر کتاب، چهاردهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی به بررسی «بازتاب قرآن در آثار خاقانی» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر محسن معینی، مدیر گروه قرآن و حدیث بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، چهارشنبه هشتم اردیبهشت‌ماه در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار خواهد شد.

قرآن و قصه‌های قرآنی در اشعار خاقانی جلوه‌های گوناگون دارد و خاقانی به زیبایی از آن‌ها بهره برده و آن‌ها را در اشعار خویش به‌کار برده است. از تشبیه، استعاره، تلمیح تا اقتباس از بخشی از آیات قرآن در شعر او دیده می‌‌شود. آگاهی‌های او از دانش‌های متداول دینی در آن روزگار، نظیر علوم قرآنی و روایی و گفته‌های مفسران و سیره‌نویسان و مورخان و عالمان دین نیز کم‌نظیر است.
 
چهاردهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی با موضوع بررسی «بازتاب قرآن در آثار خاقانی» از ساعت 16 و 30 دقیقه چهارشنبه هشتم اردیبهشت‌ماه، در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها