شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
«پروتستانتیزم» به قلم محمدصادق احمدی منتشر شد

سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب جدیدی با عنوان «پروتستانتیزم» به قلم محمدصادق احمدی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب «پروتستانتیزم» اثر محمدصادق احمدی از سوی این پژوهشگاه منتشر شد.

پروتستان از شاخه‌های پرطرفدار مسیحیت کنونی است که با داعیه مخالفت با تعصب و خشونت کلیسای کاتولیک و اصلاح دینی پای به عرصه تاریخ ادیان نهاد. تشخیص میزان صحت این ادعا نیازمند بررسی منصفانه آرای کلامی و رفتارهای رهبران پروتستانتیزم است. این کتاب با مطالعه منصفانه گزارش‌های تاریخی و اندیشه‌های کلامی پروتستان درصدد پاسخ به این پرسش است که آیا مسیحیت پروتستان توانسته است راه خود را از خشونت رفتاری و عقاید غیرعقلانی کلیسای کاتولیک جدا سازد؟

البته همانند دیگر کتب تاریخی در این کتاب نیز تاریخ پروتستانتیزم در غرب مطمح نظر بیشتری قرار گرفته است؛ چه آنکه خاستگاه این شعبه از مسیحیت مغرب زمین بوده است. در این اثر علاوه بر استفاده از برخی ترجمه‌های موجود سعی بر آن بوده تا به متون اصلی کتب تاریخی مراجعه و در موارد بسیاری از مراجع و منابع دست اول استفاده شود تا آنچه به خواننده ارائه می‌شود، نکته جدیدی را برای او به ارمغان بیاورد.

«آشنایی اجمالی با تاریخ کلیسا»، «نهضت اصلاح دینی»، «الهیات پروتستان» و «فرقه‌های پروتستان» و «پروتستانتیزم در ایران» عناوین پنج فصل این اثر را تشکیل می‌دهد.

«پروتستانتیزم» در 180 صفحه با شمارگان 500 نسخه، به بهای 11 هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها