دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
حضور ایران در بیست‌ و‌ یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای دومین سال متوالی در بیست و یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست‌و‌یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از 5 تا 15 اسفندماه به مدت 11 روز با حضور ایران و سایر ناشران خارجی در مسقط برگزار می‌شود.

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران با توجه به اشتراکات و رشد جریان تبادل فرهنگی میان دو ملت در سه دهه قبل، می‌کوشد با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ادبی در دومین دوره از حضور خود در این نمایشگاه موجبات ارتقاء سطح روابط نویسندگان و ناشران دو کشور را فراهم آورد.

سال گذشته کشور عمان به‌عنوان مهمان ویژه در بیست‌و‌هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور داشت. بنابراین گسترش روابط فرهنگی میان دو نمایشگاه تهران و مسقط از اولویت‌های دو کشور است.

از برنامه‌های ایران در این دوره از نمایشگاه می‌توان به معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه، عرضه و نمایش بیش از 400 عنوان کتاب در موضوع‌های ادبیات، هنر، ایران‌شناسی و کودک و نوجوان به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و معرفی وضعیت نشر کشورمان در قالب یک کتاب به زبان عربی مشتمل بر آمار نشر در ایران، مراجع نشر، معرفی ناشران فعال، مؤسسات و انجمن و آژانس‌های ادبی مرتبط با نشر اشاره کرد.

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این نمایشگاه، مذاکره برای فروش رایت کتاب‌های عرضه شده در غرفه ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این نمایشگاه می‌توان به برگزاری روز ایران، برگزاری نشست‌های ادبی و دیگر برنامه‌های جنبی در روزهای نمایشگاه اشاره کرد.

بیست‌و‌یکمین دوره نمایشگاه کتاب عمان از 5 تا 15 اسفندماه به مدت 11 روز در مسقط برگزار خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها