شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین شاه» رونمایی می‌شود

کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین‌شاه» در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب رونمایی می‌شود. این کتاب تالیف سیدعلی آل‌داود است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین شاه» نوشته سید علی آل‌داود با حضور دکتر سید جواد طباطبایی، دکتر سید صادق سجادی، علی بهرامیان و نویسنده کتاب رونمایی می‌شود.

کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین شاه» نوشته آل‌داود حاصل تجمیع دو اثر پیشین نویسنده درباره میرزا تقی‌خان امیر کبیر است. نخستین کتاب به نام «نامه‌های امیرکبیر» همراه با رساله «نوادر الامیر» در سال 1371 به همت نشر تاریخ ایران منتشر شد. اثر مذکور حاوی نامه‌های امیرکبیر به ناصرالدین‌شاه است. کتاب دوم موسوم به «اسناد و نامه‌های امیر کبیر» است که حاوی نوشته‌ها، نامه‌ها و اسنادی از امیر یا درباره اوست که در سال 1379 از سوی سازمان اسناد ملی ایران انتشار یافت.
 
کتاب «امیرکبیر و ناصر الدین‌شاه» حاصل در هم آمیختن دو جلد مذکور و تغییر در ترتیب و فصل‌بندی آنها است. «امیرکبیر و ناصرالدین‌شاه» تالیف آل‌داود، اولین اثر از انتشارات «کتاب رایزن» است که در سری اسناد و متون تاریخی چاپ و باشمارگان هزار نسخه و قیمت 59 هزار تومان در اختیار پژوهندگان، محققان و صاحبان اندیشه قرار گرفته است.
 
رونمایی از کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین شاه» ساعت 15 تا 17 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2، طبقه همکف برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها