دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
گردهمایی دوستداران کتاب برای معاوضه آثار خوانده شده

بیش از پنجاه نفر از اعضای یک شبکه اجتماعی معاوضه کتاب، با هدف دسترسی بیشتر افراد به کتاب و همچنین گردش کتاب‌های بدون استفاده در جامعه با کمترین هزینه، عصر پنجشنبه 17 دی با حضور در کتابفروشی «دف» کتاب‌های خود را معاوضه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتابفروشی نشر دف، پنجشنبه (17 دی) از ساعت 5 تا  7 بعدازظهر، میزبان بیش از پنجاه نفر از اعضای یک «شبکه اجتماعی معاوضه کتاب» خواهد بود.

اعضای این گروه تاکنون بارها در اماکن عمومی مانند پارک‌ها و کافه‌ها کتاب‌هایشان را با یکدیگر معاوضه کرده‌اند و این نخستین باری است که یک کتابفروشی را برای تاختِ کتاب‌هایشان انتخاب می‌کنند. فراهم کردن فرصتی برای دسترسی بیشتر افراد به کتاب‌ها و همچنین گردش کتاب‌های بدون استفاده در جامعه با کمترین هزینه به منظور هم افزایی فرهنگی و ترویج کتاب و کتابخوانی هدف این حرکت فرهنگی عنوان شده است.

حمیدرضا شعبانی، مدیر انتشارات و کتابفروشی «دف» با اعلام این خبر به خبرنگار ایبنا گفت: ما از هر اقدامی که به گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه کمک کند حمایت می‌کنیم، چرا که معتقدیم باید از هر فرصت ممکن برای افزایش سرانه مطالعه در میان جوانان استفاده کرد.

وی افزود: شبکه‌های اجتماعی رسانه‌هایی هستند که می‌توانند با نگاه و رویکرد مثبت در خدمت کتاب قرار بگیرند. خوشبختانه امروز گروه‌های بسیاری در حوزه کتاب در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند به طوری که موضوع «مبادله کتاب‌های خوانده شده» تنها در یکی از شبکه‌های اجتماعی بیش از چهارده هزار عضو فعال و علاقه‌مند دارد.

کتابفروشی «دف» به نشانی زیر پل سیدخندان، حد فاصل خیابان شریعتی و سهروردی، پلاک 64 از آذر ماه سال جای فعالیت خود را آغاز کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها