دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
بسته کتاب‌های انتشارات سروش با موضوع پیامبر اعظم(ص) منتشر شد

انتشارات سروش همزمان با میلاد پر برکت پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت بسته کتاب‌های خود درباره زندگی پربرکت و سیره آن حضرت را که برای گروه های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال است منتشر و روانه بازار نشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش؛ کتاب‌های «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» نوشته محمدرضا سرشار، «لبخندهای ماه» نوشته مرتضی دانشمند و «قصه‌ای به شیرینی عسل» نوشته شکوه قاسم نیا برای کودکان و جلد اول کتاب «سیره معصومان» نوشته سید محسن امین و «شعاعی از نیر اعظم» رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص) و «سیره رسول الله(ص) از آغاز تا هجرت» نوشته عباس زریاب خویی را با هدف آشنایی با فضائل، رفتار، اخلاق و زندگی پیامبر مکرم اسلام(ص) تجدید چاپ و عرضه شدند.

کتاب «لبخندهای ماه» مجموعه‌ای از گفتارها و رفتارهای حضرت محمد (ص) است که لبخند را بر لب‌ها می‌نشاند و سرور و شادی را به میهمانی دل می‌برد. هدف از مزاح و شوخی‌های پیامبر (ص) و سایر ائمه (ع) تنها گفتن سخنی طنز آمیز و خنده آور نیست، بلکه گاه زودون اندوهی از دلی اندوهناک و یا یادآوری نکته‌ای در باب تربیت، محبت و مانند آن است چنان که این نکته در همه مطایبات این مجموعه دیده می‌شود.

کتاب «پیامبری که دوست بچه‌ها بود» نیز از مجموعه کتاب های کودکان است که داستانی واقعی از زندگی پیامبر اسلام  را به زبانی ساده و شیرین روایت می‌کند و درس های بزرگی را از بزرگواری آن پیامبر بزرگ برای کودکان بازگو می‌کند.

کتاب «قصه‌ای به شیرینی عسل» که جدیدترین چاپ انتشارات سروش است داستان زندگی پیامبر اسلام را از دوره کودکی تا زمان بعثت ایشان با زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان بیان می‌کند.

شناخت و آگاهی نسبت به پیامبر مسلمانان جهان برای فرزندان امروز امری ضروری است تا با خواندن زندگی ایشان بتوانند راه و پیشه آن بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار دهند. در سطر سطر این کتاب نکات تربیتی و آموزنده‌ای به تصویر کشیده شده است که هر کدام می‌تواند در ذهن کودک دنیای از آموزه‌های اخلاقی را به یادگار بگذارد.

جلد اول کتاب سیره معصومان مختص سیره پیامبر مکرم اسلام حضرت خاتم الانبیاء(ص) است. معرفی پیامبر(ص)، مبعث، قرآن کریم، دعوت عمومی قریش، نامه‌های پیامبر(ص) به سران و پادشاهان جهان، جنگ‌ها، غزوات و سریه های پیامبر(ص)، حجه‌الوداع و پاره‌ای از خطبه‌های پیامبر(ص) موضوع جلد اول این اثر است.

شعاعی از نیر اعظم نیز نمونه‌ای از بهترین کتاب‌هایی است که با گردآوری علمی و محققانه بیانات رهبر معظم انقلاب، به مسائلی چون ویژگی‌های رسول اکرم (ص) و عصر بعثت، ماجرا و حقیقت بعثت پیامبر، وقایع خاص در تاریخ پیامبر اکرم (ص)، نقش اهل بیت (ع) در نهضت نبوی، انواع تعامل با پیامبر، وظایف مسلمانان نسبت به پیامبر و آموزه های او، رویداد نگاری دوران پیامبری حضرت محمد و پایه‌گذاری تمدن اسلامی پرداخته است و گستردگی اطلاعات این کتاب تا اندازه‌ای است که می توان گفت سرفصل‌ها و اشاره‌های ارزشمند درباره هر چه که انسان معاصر بخواهد درباره پیامبر گرامی اسلام بداند، در آن یافت می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع‌آوری جامع و طبقه بندی دقیق بیانات رهبر فرزانه انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایش‌های امام خمینی(ره) درباره پیامبر اکرم(ص) و نوع گرایش برترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان است که مورد بررسی قرار گرفته و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شده است.

این مجموعه گرانقدر که جمع آوری شده بیانات شیوا و نغز رهبر معظم انقلاب است می‌تواند گامی موثر برای رسیدن به قله معرفت و شناخت نسبت به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) و تأسی به مکارم اخلاق ایشان در تمامی عرصه‌های فردی و اجتماعی باشد.

کتاب «سیره رسول الله(ص) از آغاز تا هجرت» نوشته دکتر عباس زریاب خویی نیز یک اثر ممتاز تحقیقی است که در آن، بر اساس منابع متقن و معتبر، روایتی منسجم از سیره پیامبر(ص) عرضه شده است. خواننده در این اثر احاطه مؤلف بر مآخذ و منابع را به عینه می بیند و کیمیاکاری او را در تحقیق علمی، در عین پذیرش منشأماوراء طبیعی وحی، تصدیق می‌کند. زریاب، در این کتاب بی‌آنکه در دام توجیهات و تأویلات کلامی از وقایع تاریخی بیفتد، تحلیل اسلامی و سازگار با آموزه‌های مذهبی از سیره نبوی ارائه می‌دهد و توجه دارد که تحقیق در تاریخ دین و ظهور ادیان از جنس تحقیق در سیاست و اقتصاد و وقایع اجتماعی نیست. کتاب از عربستان پیش از اسلام شروع می‌شود و تا سال وفات پیامبر اکرم(ص) را شامل است. این کتاب پاسخگوی نیازهای عصر ما و اجابتی است بر درخواست‌های فکری و معنوی مردم زمان ما و برای همگان، از عارف و عامی، اطلاعات و تحلیل‌های سودمندی دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها