یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
حضور پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در نمایشگاه تخصصی کتاب‌های هنری

انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با 164 عنوان کتاب در زمینه‌های باستانشناسی، مردم شناسی، حفاظت و مرمت اشیا، حفاظت و مرمت ابنیه تاریخی و گویش‌ها در نمایشگاه تخصصی کتاب‌های هنری حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، ملیحه مهدی آبادی مدیرمرکز اسناد و کتابخانه پژوهشگاه گفت: درسال 94 تعداد 29 عنوان کتاب توسط انتشارات پژوهشگاه منتشر شده است.

وی افزود: اولین کتابی که امسال منتشر شد، مجموعه قوانین و مصوبات و آئین نامه‌های پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و آخرین کتاب نیز «روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه قاجار» که در حال حاضر در مرحله چاپ است.

مهدی آبادی با اشاره به انتشار مجله اثر و مجموعه مقالات باستان‌شناسی و مردم‌شناسی گفت: کتاب مفاخر میراث فرهنگی ایران به مناسبت جشن‌نامه دکتر صادق ملک شهمیرزادی نیز یکی دیگر از اثار منتشره پژوهشگاه است.

وی افزود: کتاب مفاخر میراث فرهنگی ایران به مناسبت جشن نامه دکتر شهمیرزادی شامل مقالات متنوع بخش پیش از تاریخ، بخش آغاز تاریخی، بخش اسلامی، بخش میان رشته‌ای و بررسی‌های باستان‌شناسی است.

وی گفت  : دربخش کتیبه ها و متون نیز چهارمین جلد کتاب تخت فولاد یادمان تاریخی اصفهان که در ارتباط با سنگ قبرهای موجود در قبرستان تخت فولاد است به چاپ رسیده است.

مهدی آبادی مجموعه مقالات همایش های برگزار شده در سال جاری از سوی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که شامل مقالات اولین "همایش بین المللی دست کند" ،" همایش میراث زبانی"  ،"همایش ملی جامعه ، منابع طبیعی ،آب و محیط زیست ،چالشها و راهکارها" است  را از دیگر اثار ارائه شده در نخستین نمایشگاه تخصصی کتابهای هنری عنوان کرد.

فهرست 164عنوان کتاب منتشر شده که به شکل CDدر نمایشگاه عرضه می شوددر سایت پژوهشگاه به نشانی (www.richt.ir)  نیز قابل مشاهده است.

نخستین نمایشگاه تخصصی کتابهای هنری (فارسی و لاتین)از 23 تا 30 آبان ماه از ساعت 10تا18در فرهنگستان هنر ،موسسه صبا برگزار می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها