یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
​هفتمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران در نمایشگاه مطبوعات برگزار می‌شود

کاظم چایچیان، روزنامه‌نگار پیشکسوت ایران در هفتمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات از خاطرات و جریان‌های تاریخی مطبوعات در چند دهه اخیر سخن خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی ماهنامه مدیریت ارتباطات، هفتمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران با سخنرانی کاظم چایچیان، روزنامه‌نگار پیشکسوت ایران در تالار گفت‌وگوی شماره 2 بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار می‌شود.


چایچیان متولد 1312 است و كار روزنامه‌نگاري را در سال 1333 از خبرنگاري در روزنامه اطلاعات آغاز كرد. وی در دوره‌ای به دلیل تسلط بر زبان عربی، به سناتور مسعودي، بنيانگذار روزنامه اطلاعات كمك كرد تا «الاخاء» -نشريه عربي زبان اطلاعات- را منتشر كند. چایچیان در راه‌اندازی روزنامه عربي زبان «الوفاق» وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نیز نقش مؤثری داشته است.

سلسله نشست‌های تاریخ شفاهی مطبوعات ایران توسط ماهنامه‌ مدیریت ارتباطات و با حمایت معاونت مطبوعاتی و امور اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران برگزار‌ می‌شود که در شش نشست پیشین، بهروز بهزادی، محمد بلوری، حمیدرضا زاهدی، محسن میرزایی و حسین بنی‌احمد از پیشکسوتان حوزه روزنامه‌نگاری و همچنین محمدابراهیم رنجبر امیری -از قدیمی‌ترین روزنامه‌فروشان تهران- سخنرانان اصلی این نشست بوده‌اند.

هفتمین نشست تاریخ شفاهی مطبوعات ایران با سخنرانی کاظم چایچیان چهارشنبه 20 آبان‌ماه 1394 از ساعت 14 تا 15 و 30 دقیقه در تالار گفت‌وگوی شماره 2 نمایشگاه مطبوعات واقع در سالن شبستان برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها