یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۸
«اشک انار» 700 سروده دریافت کرد/ فقط دو هفته دیگر تا پایان جشنواره

هشتمین دوره جشنواره «اشک انار» تاکنون 700 اثر دریافت کرده است. علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا دو هفته دیگر مهلت دارند.

محمد صادقی سنگدهی، دبیر اجرایی جشنواره شعر و خاطره‌نویسی دفاع مقدس مازندران به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: هشتمین جشنواره شعر مقاومت و حماسه با نام «اشک انار» در دو بخش زبان فارسی و طبری و با 6 موضوع دفاع مقدس، فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس، بحث ایثارگران، جانبازان و ایثارگران، مقاومت ملل و بیداری اسلامی، شهدای هسته‌ای و جنگ نرم، شبیخون فرهنگی و حماسه 9 دی در حال برگزاری است.
 
وی با بیان این‌که تاکنون 700 سروده در بخش‌های یاد شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: علاقه‌مندان تا پایان آبان فرصت دارند آثارشان را به دبیرخانه ارسال کنند و قرار است به 30 تن از شاعران برتر هدایای نقدی تعلق بگیرد.

دبیر اجرایی جشنواره شعر و خاطره‌نویسی دفاع مقدس مازندران با اشاره به این‌که هشتمین جشنواره «اشک انار» در دو گروه کودک و بزرگسال برگزار می‌شود، تاکید کرد: منظور ما از شعر کودک دفاع مقدس، آثاری است که برای کودکان مهدکودکی قابل درک و خواندن باشد. حدود 90 شعر فارسی و طبری برتر با موضوع دفاع مقدس در هشتمین کتاب «اشک انار» منتشر می‌شود.

وی تاکید کرد: شاعران نباید افزون بر استان خود، در جشنواره‌های استانی دیگر شرکت کنند و سروده شاعران متخلف بررسی نخواهد شد. هشتمین جشنواره «اشک انار» دهه فجر امسال برگزیدگانش را می‌شناسد و کتاب جشنواره نیز در روز پایانی رونمایی خواهد شد.

صادقی سنگدهی با بیان این‌که بنیاد حفظ آثار از ظرفیت‌های مختلف برای اطلاع‌رسانی جشنواره شعر «اشک انار» بهره گرفته‌ است، افزود: با توجه به این‌که فرهنگ با تکیه بر خرده فرهنگ می‌تواند به حیات خود ادامه دهد، ما در ترویج و رشد زبان طبری می‌کوشیم و آن را مقوم فرهنگ دفاع مقدس می‌دانیم. در این حوزه شهر‌های سوادکوه و منطقه «هزارجریب» بهشهر بیشترین آثار را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها