شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
استاد کاظم متولی به دیار باقی شتافت

استاد کاظم متولی از اولین فارغ التحصیلان دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی به دیار باقی شتافت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران، زنده یاد کاظم متولی در سال 1317 در یزد متولد شد و در سال 1346 در اولین آزمون ورودی «موسسه عالی مطبوعات و روابط عمومی» که بعدا به «دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی» تغییر نام یافت در رشته روابط عمومی پذیرفته شد و این رشته کارشناسی تازه تاسیس دانشگاهی را در سال 1350 در ردیف اولین فارغ التحصیلان دانشکده به پایان برد.
 
حاصل یک عمر تحصیل و تجربه استاد کاظم متولی نگارش و چاپ بیش از یکصد مقاله در مباحث مختلف ارتباطات و روابط عمومی در نشریات تخصصی و عمومی و نیز نشر سه کتاب ارزشمند با عنوان‌های «روابط عمومی و تبلیغات»، «کارکردهای روابط عمومی» و «افکار عمومی و شیوه‌های اقناع» است.
 
وی در دهه 70 همراه با برخی دوستان شاغل در دفاتر روابط عمومی سازمان‌ها به تاسیس و توسعه انجمن روابط عمومی و انجمن متخصصان روابط عمومی اهتمام نمود.
 
این استاد پیشکسوت در دهه‌های 70 و 80 شمسی، سال هایی را به امر تدریس دروس نظری و عملی روابط عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی و نیز دانشکده علوم ارتباطات علامه طباطبایی تهران اشتغال داشت و همچنین با ارائه مقالات و سخنرانی‌های بدیع و کاربردی در بسیاری از سمینارها و همایش‌های روابط عمومی و ارتباطات فعالانه شرکت کرد.

استاد کاظم متولی امروز شنبه 21 شهریورماه 1394 در سن 77 سالگی دار فانی را وداع گفت. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها