سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
«دختر شینا» با طرح جدید آمد

كتاب «دختر شینا» با طرح جلد جدید منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، كتاب «دختر شینا» نوشته بهناز ضرابی‌زاده با طرح جلد جدید منتشر و روانه بازار كتاب شد.

بهناز ضرابی‌زاده در «دختر شینا» قدم به قدم وارد زندگی قدم خیر محمدی كنعان شده است تا زندگی او با سردار شهید ستار ابراهیمی هژیر را روایت ‌كند و همدم شب‌های تنهایی این زن و فرزندانش شود؛ شب‌هایی كه قدم خیر و فرزندانش وضعیت قرمز را تجربه می‌كردند و پدر در مناطق جنگی مشغول دفاع در برابر دشمن بود.

 این كتاب حكایتی از یك زندگی در پشت صحنه جنگ است؛ خاطرات زنی كه در طول هشت سال ازدواجش با یكی از سرداران دفاع‌مقدس، با دشواری‌های دوری همسر و بزرگ كردن فرزندانش، كنار آمد و به تنهایی زندگی‌ را اداره كرد، چهار دختر و یك پسر به دنیا آورد و همسرش فقط موقع به دنیا آمدن یكی‌شان در كنارش بود.

«دختر شینا» از معدود كتاب‌های خاطرات است كه زندگی پرفراز و نشیب یك دختر جوان روستایی را در برابر چشمان ما به نمایش می‌گذارد، دختری كه آن‌قدر می‌ایستد و می‌افتد و دوباره برمی‌خیزد تا جنگ را تحقیركند.

«دختر شینا» از 19 فصل تشكیل شده و از روایت كودكی قدم خیر آغاز می‌شود؛ از زمانی كه نامش را به خاطر قدم خوشی كه داشت «قدم خیر» گذاشتند تا زمانی كه حماسه زندگی‌اش را در پشت جبهه‌ها رقم زد. 

در بخشی از این كتاب آمده است: «حالا دو تا دختر داشتم و كلی كار. صبح كه از خواب بیدار می‌شدم، یا كارهای خانه بود یا شست‌وشو و رُفت و روب و آشپزی یا كارهای بچه‌ها. زن داداشم نعمت بزرگی بود. هیچ وقت مرا دست تنها نمی‌گذاشت. یا او خانه ما بود، یا من خانه آن‌ها. خیلی روزها هم می‌رفتم خانه حاج آقایم می‌ماندم. اما پنج‌شنبه‌ها حسابش با بقیه روزها فرق می‌كرد. صبح زود كه از خواب بیدار می‌شدم، روی پایم بند نبودم. اصلاً چهارشنبه شب‌ها زود می‌خوابیدم تا زودتر پنج‌شنبه شود …»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها