پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
جلد دوم كتاب «در حريم حرم» به زودی منتشر مي‌شود

غلامرضا جان‌قربان، سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم از انتشار جلد دوم کتاب «در در حریم حرم» (قم در گذر زمان) خبر داد.

به گزارش نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، غلامرضا جان‌قربان با اشاره به ظرفیت‌های مهم شهری و گردشگری قم اظهار کرد: معرفی ظرفیت‌های شهر قم علاوه بر اینکه موجب آشنایی بیشتر مردم و مسئولان خواهد شد، جنبه‌ها و قابلیت‌های گردشگری قم را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه انتشار کتب مصور معرفی قم از سال 91 در شهرداری کلید خورده است، افزود: قراردادی که شهرداری با جهاد دانشگاهی در سال 91 امضا کرد، روند تهیه و تدوین کتاب مصور در حریم حرم - قم درگذر زمان آغاز شد.

سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم ادامه داد: هدف اصلی از تدوین این کتاب معرفی درخور و شایسته ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف کلان‌شهر قم است.

وی یادآور شد: جلد اول این کتاب در سال 93 با تلاش‌های جهاد دانشگاهی و همکاری نهادهای وابسته استان منتشر شد و در حال حاضر روند تأیید و چاپ جلد دوم آن طی می‌شود.

جان‌قربان از انتشار جلد دوم کتاب «در حریم حرم» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این کتاب به‌زودی با شمارگان 2 هزار نسخه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: خوشبختانه در جلد اول این کتاب که به‌صورت مصور منتشر شد، آثار و نشانه‌های ارزشمندی از فرهنگ، سنن، پیشینه و ظرفیت‌های قم قرار داشت.

سرپرست امور معماری و شهرسازی شهرداری قم با اشاره به جایگاه قم به‌عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی با ظرفیت‌های شگرف علمی، فرهنگی و بومی تصریح کرد: خوشبختانه تهیه، تدوین و انتشار این کتاب نقش بسیار ارزشمندی در معرفی قم به‌عنوان خاستگاه و مرکز جهان تشیع و انقلاب اسلامی خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها