چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
کتاب‌های زندگی و کارنامه «سیف الله وحیدنیا» و «علی اکبر مشیرسلیمی» منتشر شد

دو مجلد از مجموعه کتاب‌های «مشاهیر نشر کتاب ایران» توسط خانه کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، «سیف الله وحیدنیا» و «علی اکبر مشیرسلیمی»، عنوان 2 جلد از کتاب‌های «مشاهیر نشر کتاب ایران» است که توسط مرکز کتاب پژوهی خانه کتاب منتشر شد.

کتاب «علی اکبر مشیرسلیمی»، دارای بخش‌های مقدمه، تولد تا تحصیل، زندگی حرفه‌ای، آثار، کارنامه نشر و درگذشت است. علی اکبر مشیرسلیمی، با رسانه‌نگاری وارد عرصه اجتماع شد. خبرنگار نشریه اتحاد، از بنیانگذاران مرکز اطلاعات ایران، مدیر داخلی روزنامه شفق سرخ، مدیر و سردبیر مجله مربی، مجموعه گل‌های رنگارنگ، گزارش دو ماهه کمیسیون ملی یونسکو و پیام یونسکو/ گزاره یونسکو جزو کارنامه کاری او به شمار می‌رود.

کتاب «سیف الله وحیدنیا» نیز بخش‌های مقدمه، تولد تا تحصیل، زندگی حرفه‌ای، آثار، کارنامه نشر و درگذشت را دربرمی‌گیرد. سیف الله وحیدنیا که دارنده مدرک دوره عالی بیمه بود و دکترای تجارت داشت، با نشریه‌های محلی اصفهان همکاری و مجله‌های «وحید» و «خاطرات وحید» را مدیریت می‌کرد.

سید فرید قاسمی؛ مولف این کتاب‌ها و رئیس مرکز کتاب پژوهی، هر دو کتاب را با بخش «از تولد تا تحصیل» آغاز کرده، سیر تحصیلات و زندگی حرفه‌ای «علی اکبر مشیرسلیمی» و «سیف الله وحیدنیا» را مورد بررسی قرار داده، آثار و کارنامه نشر آن‌ها را به مخاطب کتاب خود معرفی کرده است.

پایان بخش این کتاب‌ها نیز بخش «پی نوشت» است که فهرستی از منابعی را که کتاب بر اساس آن ها نگاشته شده، به مخاطب معرفی می کند.

 مجموعه «مشاهیر نشر کتاب ایران» با هدف تحقیق و پژوهش در صنوف تاثیرگذار فرهنگی منتشر می‌شود و سعی دارد ناشرانی را که هر یک در توسعه فرهنگ ایران سهم بسزایی داشته‌اند، معرفی کند.

کتاب‌های «علی اکبر مشیر سلیمی» و «سیف الله وحیدنیا» توسط خانه کتاب و هر کدام به قیمت 50000 ریال منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها