شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
چاپ جدید کتاب استفتائات مقام معظم رهبری درباب وقف منتشر می‌شود

مشاور عالی نماینده ولی فقیه و رئیس هیأت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه از تدوین جدیدکتاب استفتائات مقام معظم رهبری درباب وقف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رازینی همدانی با اشاره به فعالیت‌های اخیر هیات حقوقی فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: بررسی معضلات و پاسخگویی به سوالات در حوزه مسائل فقهی، احکام شرعی و حقوقی برای اجزاء و رده‌های سازمان اوقاف به عنوان وظیفه اصلی هیئت حقوقی و فقهی بشمار می رود.

وی گفت: پس از بررسی های کارشناسی موضوعات، مباحث در جلسه عمومی هیئت فقهی و حقوقی مطرح و نتایج حاصله به نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ارائه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رازینی یادآور شد: گزارش سالیانه عملکرد هیئت نیز از ابتدای شکل گیری هیئت فقهی و حقوقی ارائه شده است که طی سال گذشته 58 موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: هیات فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه از ابتدای تشکیل در نیمه دوم سال 1389 تاکنون توانسته است به بیش از 210 موضوع فقهی و حقوقی رسیدگی و نتایج حاصله را به ریاست سازمان ارائه کند.

به گفته رئیس هیات فقهی و حقوقی سازمان اوقاف، تهیه سند وقف و تطبیق آئین نامه معاملات مربوط به موقوفات با موازین شرعی از جمله مهم ترین اقدامات این هیئت به شمار می رود.

حجت الاسلام و المسلمین رازینی با تأکید بر این موضوع که دستورالعمل های فقهی و حقوقی در سازمان اوقاف و امور خیریه، قبل از ابلاغ، با موازین شرعی تطبیق داده می شود خاطر نشان کرد: هیئت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف علاوه بر این، موظف به پاسخگویی به سوالات و ابهامات شرعی رده‌ها و کارکنان سازمان در زمینه وقف است.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف همچنین از پایان مراحل مقدماتی برای چاپ سوم کتاب استفتائات مقام معظم رهبری در باب وقف خبر دارد و گفت: کتاب استفتائات رهبری شامل استفتائات جدید و قدیم است که برای چاپ آماده شده و احتمالاً تا یکی دو ماه آینده به شکل و شیوه جدیدی به متقاضیان عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: در این کتاب، موضوعات به صورت کاربردی تنظیم شده و به راحتی قابل دسترسی و بهره برداری است.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین رازینی، یک سال زمان صرف بررسی و تدوین کتاب استفتائات شده است و پس از رفع اشکالات موجود در 15 فصل منتشر و به علاقه‌مندان و دوستداران ارائه خواهد شد.

رئیس هیات فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان متذکر شد: مجموعه پاسخ‌های داده شده به مسائل و موضوعات اساسی و مهم موقوفات و اوقاف درحوزه فقهی و حقوقی در قالب 250 موضوع جمع آوری، مستند سازی و برای چاپ آماده خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها