چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
برگزاري نشست برنامه ريزي كميته جنبي نمايشگاه كتاب

نشست برنامه ریزی کمیته فعالیت های بخش جنبی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در موسسه خانه کتاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در این نشست مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل موسسه خانه کتاب و مدیر کمیته جنبی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از راه اندازی سالن «کتاب و هنر» در بخش جنبی نمایشگاه خبر داد و در این باره گفت:«بر اساس تفاهمنامه ای که بین موسسه خانه کتاب با خانه هنرمندان ایران منعقد شده، قرار است این نهاد در برگزاری برنامه های سالن کتاب و هنر با ما همکاری کند. در این سالن، هر روز برنامه های مختلفی با حضور هنرمندان در بخش جنبی نمایشگاه برگزار می شود.

سالن «کتاب و رسانه»، بخش دیگری از فعالیت های جنبی نمایشگاه کتاب تهران است که مدیر کمیته جنبی نمایشگاه به آن اشاره کرد و گفت:«سالن کتاب و رسانه به معرفی رسانه های تخصصی کتاب و فعالیت های حوزه کتاب رسانه ها اختصاص دارد.»

جلیسه همچنین از نمایش یک فیلم کوتاه و 5 انیمیشن با موضوع کتاب در بخش جنبی خبر داد و درباره سایر برنامه های بخش جنبی ابراز کرد:«با انتشار یک فراخوان، برنامه ای با محوریت داستان نویسی در این بخش برگزار خواهد شد. برنامه اینستا کتاب هم یک مسابقه عکاسی با موضوع کتاب است که در بخش جنبی نمایشگاه برگزار می شود.»

مدیر عامل موسسه خانه کتاب درباره برنامه جدیدی که به بخش جنبی اضافه شده، توضیح داد:«دو فعالیت جدید به فعالیت های بخش جنبی نمایشگاه کتاب اضافه شده که مهمان ویژه نمایشگاه، یکی از این فعالیت ها است. در این بخش، هر روز یک شخصیت مهمان ویژه نمایشگاه کتاب خواهد بود.»

وی درباره سالن کارنامه نشر هم گفت:«در فضایی که برای کارنامه نشر در نظر گرفته ایم، 30 هزار عنوان کتاب چاپ اول سال 1393 در معرض بازدید مخاطبان قرار می گیرد و اختصاص یک سالن برای معرفی جشنواره های مرتبط با کتاب در سال 1393 برنامه دیگری است که در بخش جنبی به اجرا درمی آید.»

جلیسه همچنین از اختصاص یک سالن ویژه برای میزبانی از اهالی قلم در نمایشگاه کتاب خبر داد.

برگزاری میزگردهای تخصصی در موضوعات مختلف، برپایی سالن فرق و ادیان، برپایی غرفه پایتخت کتاب ایران، برگزاری سلسله نشست های اختصاصی کتاب در استان های مختلف و نیز برپایی سالن ویژه سرگرمی های کودکان از دیگر برنامه های بخش جنبی نمایشگاه کتاب بیست و هشتم خواهد بود.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود. فعالیت های کمیته جنبی نمایشگاه در رواق شرقی مصلی انجام می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها