دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
راه‌اندازی محل گفت‌وگو و استراحت برای اهل قلم در نمایشگاه کتاب تهران

سید عباس صالحی رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ششمین جلسه شورای برنامه‌‌ریزی بر ضرورت ایجاد مکانی برای گفت‌‌و‌گو و استراحت اهل قلم در نمایشگاه کتاب تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز یکشنبه( 30 فروردین ماه) با حضور سید عباس صالحی رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و اعضاء شورای برنامه‌ریزی در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

صالحی با اشاره به آماده سازی نمایشگاه کتاب تهران گفت: روند اجرایی نمایشگاه طبق برنامه در حال اجرا است و خوشبختانه از جدول زمانبندی نمایشگاه عقب نیستیم.

وی در ادامه با اشاره به وظایف کمیته ارزیابی و نظارت گفت: کمیته ارزیابی و نظارت با نگاه انتقال و استفاده از تجربیات گذشته پایه‌گذاری شده است، به همین منظور بر مسئولان کمیته‌ها واجب است که همکاری لازم را با این کمیته داشته باشند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح برنامه‌های ویژه کمیته جنبی اظهار کرد: باتوجه به ترافیک نمایشگاه و تعدد بازدیدکنندگان باید شرایطی فراهم شود تا اهل قلم بتوانند به راحتی از نمایشگاه بازدید کنند، به همین منظور یکی از برنامه‌های ویژه کمیته جنبی فراهم کردن مکانی برای استراحت اهل قلم است.

وی ادامه داد: در واقع به مانند سال‌ گذشته مکانی را برای استقرار اهل قلم در نظر خواهیم گرفت تا این افراد بتوانند در کنار هیاهوی نمایشگاهی، محلی برای گفت‌وگو و استراحت داشته باشند.

صالحی در توضیح مهمانان خارجی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان داشت: امسال با حجم زیادی از میهمانان خارجی روبه‌رو هستیم و باید از تجربیات این افراد استفاده کنیم تا حضور آنها در نمایشگاه کتاب تهران به صورت نمایشی نباشد. بنابراین باید برنامه‌های ویژه‌ای را برای مهمانان خارجی در نظر بگیریم.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش ضمن تشکر از فعالیت‌های کمیته‌های مختلف نمایشگاه گفت: بدون شک هر کمیته‌ای در روند اجرایی با مشکلاتی همراه است، بنابراین مسئولان کمیته‌های نمایشگاه وظیفه دارند تا در کنار شناسایی راه حلی  را برای حل مشکلات پیدا کنند.

در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امیر مسعود شهرام‌نیا، همایون امیرزاده، حسین صفری، محمود آموزگار، نیکنام حسین‌پور، محمدحسین متولی، سید مهدی جعفری، حامد میرزابابایی، محمودرضا برازش، محمدمهدی داودی پور، مجید غلامی جلیسه، یحیی دهقانی، محمدرضا سلمان‌زاده، محسن نصراله، علی فریدونی، محسن عموشاهی، مصطفی وکیلی حضور داشتند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها