یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
کتاب «دفتر خاطرات قنبر غلام امیرالمومنین(ع)» برای ششمین بار چاپ شد

کتاب «دفتر خاطرات قنبر غلام امیرالمومنین (ع)» برای ششمین مرتبه از سوی انتشارات دلیل ما راهی بازار نشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم، کتاب «دفتر خاطرات قنبر غلام امیرالمومنین (ع)» اثر محمدرضا انصاری از سوی انتشارات دلیل ما برای ششمین بار تجدید چاپ شد.

در مقدمه این کتاب آمده است: دفتر خاطرات قنبر گاه شمار زندگی او در خدمت مولایش علی(ع) است و آن را از زبان خود او می‌شنویم. نگاه ما و شما به این دفتر با هر خاطرات دیگری متفاوت است. او در واقع روزشمار زندگیش با مولایمان علی (ع) را مقابل ما قرار داده است.
در این مجموعه، داستان‌هایی که درباره قنبر غلام و خدمتگزار امیرالمومنین (ع) به ما رسیده، جمع آوری شده که 66 خاطره است. در مرحله بعد، این داستان‌ها به عنوان دفتر خاطرات، از زبان قنبر به صورت متکلم و اول شخص مفرد برگردان شده است، به گونه‌ای که گویا داستان‌ها را خود قنبر نقل می‌کند و لحظات زندگی خویش را برای ما بازگو می‌کند.

در نگاه دیگر، داستان‌ها به ترتیب زمانی چینش شده که جهت‌گیری دفتر خاطرات در آن معنادار شود و حالت روزشمار پیدا کند. در شیوه ترجمه، اصل داستان و محتوای آن به طور کامل حفظ شده و در بعضی از فرازها که نیاز به توضیح بوده جملاتی بدون تغییر در معنی اضافه شده است.
حقیقت آن است که قنبر را باید از نگاه‌های متفاوتی، که در همه آنها حضور پررنگی داشته نگریست.
به نقل از نویسنده، انگیزه تدوین کتاب حاضر نیز از همین جا آغاز شده است، که با حضور در متن زندگی او ابعاد مختلف شخصیتش را بیابیم و بدون نیاز به تحلیل اصل وقایع را مطالعه کنیم.

 کتاب «دفتر خاطرات قنبر غلام امیرالمومنین (ع)» به قلم محمدرضا انصاری از سوی انتشارات دلیل ما، در چاپ ششم با قیمت 7 هزار تومان و در 180 صفحه در قطع رقعی برای علاقه‌مندان منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها